Branża ITRynek

Firma Quantum Brilliance nawiązała współpracę z Beyond.pl

Jak poinformowano, kooperacja obu firm skoncentruje się na przyspieszeniu implementacji technologii oraz rozwiązań z zakresu obliczeń kwantowych. Podpisanie umowy o współpracy z Beyond.pl, oznacza również, że Quantum Brilliance – producent zminiaturyzowanych rozwiązań do przeprowadzania obliczeń kwantowych w temperaturze pokojowej – wchodzi oficjalnie na rynek Europy Środkowo Wschodniej. 

Firma Quantum Brilliance nawiązała współpracę z Beyond.pl

Poznań, w którym siedzibę ma Beyond.pl, to obecnie jedno z głównych miast w Europie Środkowo-Wschodniej z tak aktywnym zapleczem wspierającym przemysł kwantowy. W ubiegłym roku Unia Europejska wybrała stolicę Wielkopolski jako jedno z miast do ulokowania pierwszych w Europie komputerów kwantowych w ramach inicjatywy EuroHPC (European High-Performance Computing Joint Undertaking) o wartości 100 mln euro. Również w ubiegłym roku PCSS (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe) i poznański UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) dołączyły do IBM Quantum Network, tworząc pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej IBM Quantum Hub i otwierając drzwi dla polskich naukowców zainteresowanych obliczeniami kwantowymi za pośrednictwem chmury.

Z kolei w styczniu 2023 roku Beyond.pl, UAM i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, m.in. pod auspicjami polskiego Ministerstwa Rozwoju i Technologii, podpisały porozumienie o współpracy na rzecz innowacji, które aktywnie wspiera utworzenie kierunku Quantum Computing na UAM w Poznaniu.

Wspomniana współpraca Beyond.pl i Quantum Brilliance to kolejny projekt wzmacniający pozycję Poznania w dziedzinie informatyki kwantowej.

“Komputery kwantowe zmieniają zasady gry, ponieważ pozwalają przetwarzać duże ilości danych szybciej i wydajniej niż jest to obecnie możliwe. W przyszłości staną się podstawą wielu przełomowych rozwiązań. Firmy, które chcą utrzymać pozycję lidera na rynku lub te, które mają ambicje, aby nim zostać, powinny już teraz zacząć planować jak zintegrować obliczenia kwantowe w ramach cyfrowej transformacji” – stwierdził Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl. “Obliczenia kwantowe są kolejnym krokiem w cyfryzacji, a jednym z liderów na rynku jest Quantum Brilliance ze swoimi rozwiązaniami. Wkrótce technologia kwantowa stanie się nową normą, odgrywając kluczową rolę w całym hybrydowym ekosystemie IT. Cieszę się, że Poznań, w którym mieści się Beyond.pl, staje się jednym z kwantowych hubów w Europie” – dodał.

Przypomnijmy, że od ponad 15 lat Beyond.pl jest agnostycznym dostawcą rozwiązań z zakresu utrzymania infrastruktury IT, w tym kolokacji, chmury (publicznej, prywatnej, multi-cloud) oraz Managed Services (m.in. Managed Network, BaaS, Disaster Recovery, NaaS i Administracji IT).

“Szybko rozwijamy nasze globalne partnerstwa w obu Amerykach, regionie EMEA, Azji i Pacyfiku, współpracując z rządami, centrami superkomputerowymi, organizacjami badawczymi i przemysłem w celu wdrażania rozwiązań kwantowych” – powiedział Mark Luo, CEO Quantum Brilliance. “Beyond.pl postrzegamy jako strategicznego partnera dla naszych planów w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jedną z wartości naszego partnerstwa dla ekosystemu badawczo-rozwojowego Europy Środkowo-Wschodniej jest udostępnianie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, co przełoży się na budowanie przez region swojej przewagi konkurencyjnej. W obu naszych firmach wierzymy, że komputery kwantowe znajdą realne wykorzystanie w biznesie i sprawią, że obliczenia kwantowe staną się skutecznym narzędziem do rozwiązywania problemów w różnych sektorach w regionie” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *