Branża ITRynek

Firmy Colt Technology Services i Equinix ogłosiły strategiczne partnerstwo

Dzięki partnerstwu z Equinix oraz połączeniu z Equinix Cloud Exchange, firma Colt powiększy swój ekosystem, dostarczając dostęp do ponad 50 dostawców usług w chmurze. Jej klienci skorzystają również z bezpośredniej, bezpiecznej i szerokopasmowej łączności z globalną platformą centrów danych Equinix w kluczowych obszarach metropolitalnych.

Firmy Colt Technology Services i Equinix ogłosiły strategiczne partnerstwo

Jak wskazują przedstawiciele Colt, przedsiębiorstwa intensywnie wykorzystujące przetwarzanie informacji będą mogły szybciej wdrażać innowacje, poprzez szybkie włączanie usług chmurowych, dostarczanych przez największe biznesowe ekosystemy na świecie.

“Łączność leży u podstaw działania dzisiejszych przedsiębiorstw, niezależnie od tego, czy są one w trakcie cyfrowej transformacji czy też dopiero wkraczają w erę cyfryzacji. Współpracując z Equinix, rozwijamy nasz cyfrowy ekosystem, aby moc chmury dotarła do samego serca inteligentnego przedsiębiorstwa” – skomentował Tom Regent, dyrektor handlowy Colt.

Dotychczasowi klienci Equinix będą mogli z kolei korzystać z usług łączności na żądanie, opartych na sieci Colt IQ Network – jednej z pierwszych, która dostarcza funkcje dostępne na żądanie, płatne zgodnie z rzeczywistym użyciem do centrów danych Equinix w Europie. Klienci mogą dostosować wymagania dotyczące przepustowości i skalować je w górę i w dół, w czasie niemal rzeczywistym, a także skorzystać z łączności bezpośrednio z budynków korporacyjnych do chmury za pośrednictwem dedykowanego dostępu do chmury firmy Colt.

“Aby wspierać skuteczną transformację cyfrową, globalne przedsiębiorstwa muszą mieć dostęp do wszechobecnych usług w chmurze, gdziekolwiek się znajdują i kiedy tylko zajdzie taka potrzeba” – stwierdził Jim Poole, wiceprezes ds. rozwoju ekosystemu w Equinix. “Dzięki współpracy, Colt i Equinix mogą wykorzystać swoje silne, uzupełniające się pozycje w ekosystemie chmury, aby pomóc firmom sprostać tym potrzebom i przyspieszyć ich cyfrową transformację”.

Klienci korporacyjni Colt już korzystają z łączności z chmurami publicznymi i prywatnymi, w tym Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure i Google Cloud Platform za pośrednictwem usługi Colt Dedicated Cloud Access oraz łączności między centrami danych za pośrednictwem Colt DCNet.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *