Rynek

Fortinet zadba o cyberbezpieczeństwo nowego stadionu FC Barcelona

FC Barcelona oraz Fortinet podpisały umowę, na mocy której Fortinet stał się nowym oficjalnym partnerem Espai Barça w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki tej umowie klub piłkarski z Katalonii ma uzyskać bezpieczne środowisko cyfrowe dla kompleksu obiektów przebudowywanego stadionu Spotify Camp Nou. 

Fortinet zadba o cyberbezpieczeństwo nowego stadionu FC Barcelona

W ramach zawartej umowy FC Barcelona wdroży platformę Security Fabric firmy Fortinet, w tym zapory sieciowe nowej generacji FortiGate, w celu zabezpieczenia stadionowej sieci Wi-Fi, infrastruktury OT oraz centrum danych. Urządzenia uzyskujące dostęp do aplikacji z dowolnej lokalizacji będą chronione za pomocą mechanizmów Zero Trust Network Access oraz rozwiązań do zabezpieczenia punktów końcowych. Ponadto scentralizowane zarządzanie z analityką bezpieczeństwa bazującą na sztucznej inteligencji zapewnić ma kompleksową widzialność sieci. Rozwiązania te zostaną zintegrowane bezpośrednio z poczynionymi już przez FC Barcelona inwestycjami w IT, co przyczynić się ma do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności w całym obiekcie Spotify Camp Nou.

Współpraca między klubem a Fortinet jest częścią programu sponsorskiego związanego z przebudowywanym właśnie stadionem Spotify Camp Nou. FC Barcelona jest zaangażowana w przekształcenie Espai Barça w międzynarodowe centrum innowacji, znajdujące się w czołówce nowych technologii.

Zawarta umowa obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *