PracaProgramowanie

Fundacja Możesz ITy wspiera finansowo osoby, które chcą rozpocząć pracę w branży IT

Fundacja Możesz ITy już od prawie 8 lat działa na rzecz rozwoju edukacji informatycznej w Polsce. Do jej głównych założeń należy promowanie nauki programowania oraz wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej w zdobywaniu zawodów związanych z IT. Niedawno ruszyła kolejna odsłona programu “Skorzystaj z dofinansowania 30% na kurs IT”. 

Fundacja Możesz ITy wspiera finansowo osoby, które chcą rozpocząć pracę w branży IT

W ramach wspomnianego programu Fundacja przygotowała specjalną pulę 100 miejsc, obejmującą szeroką gamę kursów organizowanych przez Coders Lab – Szkołę IT. Uczestnicy programu mają do wyboru kursy: Python Developer, Java Developer JavaScript Developer, Analityk Danych, Tester Manualny oraz Product & Project Manager IT. Dofinansowanie wynosi 30% wartości wybranego kursu. Z tej możliwości skorzystało już kilkadziesiąt osób pragnących zdobyć nowy zawód lub kompetencje przyszłości. Szczegóły znajdują się pod poniższym linkiem. 

W ubiegłym roku, w ramach programu “Skorzystaj z dofinansowania 30% lub 20% na kurs IT”, Fundacja wsparła finansowo prawie 160 osób, które wzięły udział w kursach programowania, analizy danych i testowania. Wszystkie te osoby uzyskały kompetencje z zakresu nowoczesnych technologii tak potrzebne dzisiaj na rynku pracy.

Warto również dodać, że w latach 2018-2020 Fundacja Możesz ITy pomogła 53 wychowankom domów dziecka, organizując dla nich darmowe kursy IT. Partnerzy Fundacji ufundowali dla nich ponadto stypendia, sprzęt komputerowy, zorganizowali warsztaty rozwijające umiejętności miękkie, a część z wychowanków miała możliwość wzięcia udziału w stażach w firmach partnerskich.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *