PracaProgramowanie

Fundusz Unfold.vc pomoże kobietom z Ukrainy wejść do branży IT

W ramach projektu HERoes in IT, Ukrainki skorzystają z bezpłatnego kursu kształcącego w kierunku testera manualnego. Program pozwoli im rozwijać kompetencje cyfrowe i rozpocząć karierę w branży IT. Głównym kryterium jest dobra znajomość języka polskiego. Fundatorem całej akcji jest Unfold.vc, a realizatorem kursu szkoła IT – Coders Lab.

Fundusz Unfold.vc pomoże kobietom z Ukrainy wejść do branży IT

Zainicjowany przez Unfold.vc i realizowany przez Coders Lab projekt dopasowany jest do bieżących i długofalowych potrzeb zarówno uchodźczyń, jak i pracodawców. Kobietom z Ukrainy da możliwość przebranżowienie się lub podniesienia kompetencji zawodowych w sektorze stale odnotowującym deficyt specjalistów, przekonują przedstawiciele funduszu.

“Większość Ukrainek przybyłych w wyniku wojny do Polski pracuje niestety poniżej swoich kwalifikacji. O podjęciu pracy, najczęściej pierwszej dostępnej, decyduje potrzeba szybkiego zarobku, żeby nie zostać tu bez środków do życia. Wierzymy, że projekt HERoes in IT istotnie wpłynie na sytuację naszych kursantek. W efekcie bezpłatnego szkolenia, zdobędą one umiejętności, które pozwolą ubiegać się o pracę jako testerka manualna. To dziś jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów IT. Ten kurs to najszybsza droga wejścia do branży lub wzmocnienia kompetencji” – komentuje Jakub Sitarz, prezes funduszu Unfold.vc.

W ramach programu, 18 wybranych kobiet z Ukrainy skorzysta z profesjonalnego kursu przygotowanego przez szkołę IT – Coders Lab – mając możliwość kształcenia się w kierunku testera manualnego. Osoba na tym stanowisku w ścisłej współpracy z zespołem developerów testuje i wykrywa błędy oprogramowania na etapie programowania, wdrażania i działania witryn oraz aplikacji internetowych.

Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają obywatelki Ukrainy ze znajomością języka polskiego w stopniu dobrym (kurs prowadzony będzie w języku polskim) i dysponującymi własnym komputerem z dostępem do internetu. Nie wymagają przy tym doświadczenia w branży IT ani ukończonych studiów. Kurs, oprócz ścieżki warsztatowej, przewiduje wsparcie doświadczonych doradców HR, m.in. indywidualną konsultację CV czy symulację rozmowy rekrutacyjnej.

Bezpłatne szkolenie na testerkę oprogramowania startuje 15 marca br. Potrwa dwa tygodnie i będzie prowadzone zdalnie, w trybie dziennym. Zgłoszenia do programu przyjmowane są za pomocą formularza do 15 lutego br. W następnej kolejności nastąpi weryfikacja uczestniczek, krótka rozmowa z rekruterami i selekcja kursantek.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *