AnalitykaRynek

Futurum Group: Platforma analityczna SAS Viya szybsza od konkurencji

Opracowana przez firmę Futurum Group na zlecenie SAS analiza porównawcza wskazuje, że wykorzystująca mechanizmy sztucznej inteligencji platforma analityczna SAS Viya posiada przewagę wydajnościową nad rozwiązaniami konkurencyjnymi – zarówno komercyjnymi, jak i open source.

Futurum Group: Platforma analityczna SAS Viya szybsza od konkurencji

I tak, wedle analiz Futurum Group, platforma SAS Viya jest nawet 30 razy szybsza i 86 proc. bardziej efektywna kosztowo niż alternatywne rozwiązania analityczne. Zapewnia też lepszą skalowalność w zakresie obsługi większych i bardziej złożonych zasobów danych. Co ważne, przedstawiciele Futurum Group zapewniają, że analiza – choć przeprowadzona na zlecenie SAS – została przeprowadzona we w pełni niezależny sposób.

Porównanie wydajności różnych platform analitycznych wskazuje ponadto, że SAS Viya jest średnio 49 razy szybsza niż platforma Data/AI oparta na środowisku Spark – niezależnie od wykorzystanych algorytmów i rodzajów obciążeń. W niektórych przypadkach przewaga wydajnościowa SAS Viya sprawia, że platforma tego producenta jest nawet 326 razy szybsza od konkurencyjnych rozwiązań. “SAS Viya dostarczyła wyniki w ciągu kilku minut, podczas gdy rozwiązaniom konkurencyjnym analiza zajęła wiele godzin lub po prostu się nie udała” – mówi Russ Fellows, starszy partner i analityk Futurum Group.

Z kolei wyższa skalowalność rozwiązania SAS w zastosowaniach związanych z obsługą rozległych zbiorów danych ma przekładać się m.in. na skrócenie czasu uruchamiania mechanizmów AI/ML. W podsumowaniu analizy czytamy również, że platforma analityczna SAS okazała się jedynym rozwiązaniem gotowy do dalszego skalowania podczas trenowania modeli na ponad 300 milionach punktów danych. “Badanie Futurum Group potwierdza to, co deklarowali nasi klienci: Viya działa sprawnie i efektywnie w chmurze, w pełni wykorzystując działanie procesora CPU w czasie wykonywania zadań” – powiedział Bryan Harris, wiceprezes wykonawczy i Chief Technology Officer w firmie SAS.

Przeczytaj również
Czy Tik Tok przejmie część biznesu Google?

Opracowanie podsumowujące opracowaną przez Futurum Group analizę wydajnościową platform analitycznych są dostępne na stronie: https://futurumgroup.com/sas-viya/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *