Branża ITRynek

GFT przejmuje Sophos Solutions

To kolumbijska spółka specjalizująca się w core bankingu. Dzięki temu połączeniu GFT staje się jednym z trzech czołowych dostawców usług IT dla sektora bankowego w Ameryce Łacińskiej, jednocześnie wzmacniając możliwość globalnej realizacji projektów. Sprzedającym jest Advent International. Transakcja powinna zostać sfinalizowana na początku lutego 2024 roku.

GFT przejmuje Sophos Solutions

Tym samym GFT poszerza swoją obecność na 20 krajów, z których sześć znajduje się w Ameryce Łacińskiej: do Brazylii, Meksyku i Kostaryki dołączyła teraz Kolumbia, Chile i Panama. Dzięki ponad 1 700 pracownikom Sophos, globalne zatrudnienie w GFT wzrośnie o niemal 20%, aby sięgnąć łącznie 12 000 osób. To największy wzrost liczby talentów w historii przejęć w GFT.

“W ramach tego strategicznego przejęcia nie tylko łączymy firmy, ale również mnożymy potencjał. To logiczna kontynuacja naszej skutecznej strategii rozwoju i rentowności. Wszystkie aspekty Sophos są dla nas bardzo cenne. Od nowych kolegów, przez nowe kompetencje, aż po nowych klientów i partnerów w obszarze rozwiązań core bankingu, takich jak Oracle Flexcube. Wszystko to stanowi siłę napędową dla GFT w Kolumbii, trzecim co do wielkości rynku w Ameryce Łacińskiej, i daje możliwości rozwoju na szeroką skalę w Amerykach oraz poza nimi” – skomentowała Marika Lulay, CEO w GFT.

Firma Sophos jest znana ze swojego doświadczenia w zakresie core bankingu, AI i modernizacji w chmurze, jak również innowacji i transformacji cyfrowej. Klienci GFT zyskają więc dostęp do zwiększonych możliwości realizacyjnych i nowych kompetencji, w tym w obszarze rozwiązań core bankingu od stałych partnerów Sophos. Z kolei dla klientów Sophos przejęcie oznacza dostęp do szerokiej puli talentów GFT, rozbudowanego doświadczenia w skutecznym wdrażaniu nowoczesnych technologii, większej liczby partnerów, takich jak Thought Machine oraz gotowych rozwiązań.

“Dla całego zespołu Sophos zostanie częścią GFT to ogromna szansa. Widzę idealne dopasowanie połączonego doświadczenia i globalnej obecności Sophos i GFT. Umożliwi to nam jeszcze lepsze wsparcie naszych klientów w trakcie ich drogi do cyfrowej transformacji – stanowi to świetną wiadomość zarówno dla naszych pracowników i rozwoju ich kariery, jak i dla naszych klientów. Jesteśmy wdzięczni Advent za wprowadzenie naszej firmy na kolejny poziom” – podsumował Felipe Villa, CEO w Sophos.

W 2022 roku firma Sophos wygenerowała przychody w wysokości około 257 mld COP (obecnie około 60 mln euro), a GFT na poziomie 730 mln euro na całym świecie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *