Sztuczna inteligencjaRynek

Google Bard to teraz bardziej zaawansowany Google Gemini

Bard, chatbot AI firmy Google, zmienił nazwę na Gemini. To bardziej zaawansowana wersja Barda – z modelem Gemini Pro 1.0 można rozmawiać w ponad 40 językach, w ponad 230 krajach i regionach. Koncern wprowadził też kolejne dwa interfejsy: Gemini Advanced oraz aplikację mobilną.

Google Bard to teraz bardziej zaawansowany Google Gemini

Usługa Gmini Advanced bazuje na Ultra 1.0, największym i najbardziej zaawansowanym modelu AI Google. Dzięki niemu Gemini Advanced znacznie lepiej radzi sobie z wysoce skomplikowanymi zadaniami takimi jak kodowanie, logiczne rozumowanie, wykonywanie zawiłych instrukcji oraz współpraca nad kreatywnymi projektami, zapewniają przedstawiciele koncernu. I tak, Gemini Advanced nie tylko umożliwia prowadzenie dłuższych, bardziej szczegółowych rozmów, ale też lepiej rozumie kontekst z poprzednich promptów. Tym samym można wykorzystać go jako: osobistego nauczyciela, pomoc przy bardziej zaawansowanych zadaniach programistycznych czy tworzeniu świeżych treści cyfrowych.

Gemini Advanced jest już dostępny (na razie w języku angielskim) w ramach abonamentu Google One AI Premium za 19,99 dol. miesięcznie, z bezpłatnym dwumiesięcznym okresem próbnym. Abonament ten oferuje wszystkie korzyści istniejącego abonamentu Premium Google One, w tym 2 TB miejsca na dane.

Google zaczyna wprowadzać też mobilne wersje Gemini i Gemini Advanced. Dostępna jest już nowa aplikacja na Androida, którą można pobrać lub włączyć przez Asystenta Google. Nowa nakładka oferuje łatwy dostęp do Gemini oraz kontekstową pomoc bezpośrednio na ekranie. W ten sposób można na przykład wygenerować podpis do właśnie zrobionego zdjęcia lub zadać pytanie dotyczące czytanego artykułu.

W nadchodzących tygodniach firma udostępni też Gemini bezpośrednio w aplikacji Google na iOS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *