Rynek

Google Kampus w dawnej fabryce wódek Koneser w Warszawie

Google wybrała lokalizację Campus Warsaw. Przestrzeń Google dla startupów technologicznych powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser.

Google Kampus w dawnej fabryce wódek Koneser w Warszawie

Powstanie Campus Warsaw ogłosił w zeszłym roku Eric Schmidt, prezes rady Google, podczas jego wizyty w Polsce. Campus Warsaw, centrum społeczności startupowej dla przedsiębiorców z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej,  zostanie otwarte pod koniec 2015 r.

Google Campus Warsaw to inicjatywa Google w ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Campus Warsaw dołączy do międzynarodowej sieci kampusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu oraz do przestrzeni w Madrycie i Sao Paulo, które zostaną otwarte do końca br.” – mówią przedstawiciele Google.

Historia fabryki jest bardzo interesująca, wiele budynków “Konesera” z czerwonej cegły wybudowano jeszcze w XIX wieku, przetrwały II Wojnę Światową, a obecnie ekipy budowlane będą pracować nad renowacją kompleksu, włączając w to budynki mieszkalne, sklepy i biura, w tym miejsce, gdzie znajdować się będzie Campus Warsaw.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *