Rynek

Google prezentuje tablet Nexus 7 drugiej generacji

Nową generację tabletu Google Nexus 7 od poprzedniej wersji różni bardziej efektowny ekran, mocniejszy procesor i większa ilością pamięci danych. Druga generacja Nexus 7 to również pierwsze urządzenie mobilne wyposażone w system operacyjny Android 4.3 Jelly Bean.

 

Nowy tablet Nexus zwraca na siebie uwagę przede wszystkim za sprawą ekranu zapewniającego wyjątkowo ostry obraz. Siedmiocalowy wyświetlacz cechuje wysoka, sięgająca 323 ppi, gęstość pikseli. Z kolei sercem urządzenia jest czterordzeniowy układ Snapdragon S4 Pro. Tablet Nexus 7 drugiej generacji posiada 2GB pamięci operacyjnej oraz – w zależności od wersji od 16 do 32GB pamięci danych. Wyprodukowane przez firmę Asus urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Przedstawiciele Google liczą na to, że wprowadzenie na rynek kolejnej linii zaawansowanych telefonów linii Nexus przyczyni się do umocnienia pozycji rynkowej koncernu jako producenta sprzętu mobilnego. Władze Google nie ukrywają, że w popularyzacji tabletu Nexus 7 drugiej generacji pomóc ma agresywna polityka cenowa. Wyposażony w 16GB pamięci Nexus 7 drugiej generacji będzie oferowany w cenie 229 USD. To o 30 USD mniej niż – posiadający o połowę mniejszą pamięć danych i wprowadzony na rynek rok temu – tablet Nexus 7 poprzedniej generacji.

Co ciekawe, bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym tygodniu nowe urządzenie mobilne – najpewniej smartfon Moto X – oficjalnie zaprezentuje, należąca do Google firma Motorola Mobility. Będzie to pierwsza premiera urządzenia tej firmy od momentu jej przejęcia przez koncern Google. Warta 12,5 mld USD transakcja została sfinalizowana w maju 2012 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *