BiznesRynekPolecane tematy

Google przekaże 2 mln euro w ramach Impact Challenge dla Polski i innych krajów regionu

Projekt Google.org Impact Challenge przewiduje wsparcie finansowe na rozwój wybranych projektów, które przeciwdziałają pogłębianiu się różnic społecznych, wykluczeniu cyfrowemu oraz wspierają inkluzywny wzrost gospodarczy. W otwartym programie grantowym mogą wziąć udział organizacje z Polskich i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zgłoszenia trwają do 1 marca 2021 roku.

Google przekaże 2 mln euro w ramach Impact Challenge dla Polski i innych krajów regionu

Inicjatywa Google.org Impact Challenge to kontynuacja akcji wspierania charytatywnych projektów, których celem jest rozwój edukacji cyfrowej oraz potencjału gospodarczego krajów regionu. Obecnie firma chce wesprzeć inicjatywy, których celem jest odbudowa gospodarki, ale z naciskiem na inkluzywność społeczną oraz walkę z wykluczeniem. I tak, do 1 marca 2021 roku wszystkie organizacje pozarządowe, podmioty komercyjne oraz instytucje akademickie z Polski mogą składać wnioski na stronie g.co/ceechallenge. Projekty muszą mieć charakter charytatywny, ale ich skala i poziom rozwinięcia mogą być dowolne – pomoc można otrzymać niezależnie od tego, czy jest to nowy pomysł, czy już działający program, który może się rozwinąć – wskazują przedstawiciele Google. Organizacje aplikujące muszą pochodzić z jednego z następujących krajów: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

“Rzeczywistość jakiej musieliśmy stawić czoła w obliczu pandemii to z jednej strony konieczność mierzenia się z kryzysem gospodarczym, ale także szansa wiążąca się z przyspieszeniem w rozwoju technologii. Wykorzystanie tej szansy wymaga zarówno narzędzi jak i umiejętności. Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest by zasypywać nierówności cyfrowe i dbać o inkluzywność społeczną” – skomentowała Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech. “Jestem przekonana, ze inicjatywa Google.org Impact Challenge pomoże organizacjom w Polsce odpowiedzieć na te wyzwania i nie mogę doczekać się oceny prac” – dodała.

Przypomnijmy, że tylko w ubiegłym roku Google.org przyznał ponad 1,5 miliona euro indywidualnych grantów organizacjom charytatywnym w Europie Środkowo-Wschodniej, których misja pokrywa się ze wspomnianymi celami – z czego w Polsce przyznano ponad 400 tysięcy euro finansowania. Ponadto, w ramach zeszłorocznego programu Google.org Impact Challenge: Bezpieczeństwo w sieci, dwie polskie organizacje – Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polska Akcja Humanitarna – otrzymały europejskie granty dla projektów zwiększających bezpieczeństwo w internecie.

Projekty, które w obecnym programie otrzymają wsparcie, zostaną wybrane przez Google we współpracy z Grupą INCO oraz panelem ekspertek i ekspertów, w skład którego wchodzi kilkanaście osób ze świata nauki, biznesu oraz sektora publicznego z całego regionu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *