Branża ITRynek

Grupa AB otworzyła nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Magnicach pod Wrocławiem

Lider dystrybucji IT, RTV/AGD oraz elektroniki użytkowej w Polsce oraz w regionie CEE korzysta z najnowocześniejszych i innowacyjnych rozwiązań automatyki magazynowej takie, jak m.in. system zarządzania magazynem, zautomatyzowane pakowanie i wysyłka przesyłek, automatyczne sortery oraz przenośniki, których łączna długość wynosi aż 5 km.

Grupa AB otworzyła nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Magnicach pod Wrocławiem

W 25 letniej historii firmy jest to szczególny moment. Centrum Logistyczne AB jest największą inwestycję, która wieńczy ćwierćwiecze funkcjonowania AB. Projekt inwestycyjny w Magnicach, który obejmuje część biurowo-administracyjną oraz magazynową, wart jest 130 mln zł. Na szczególne wyróżnienie zasługują zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu techniki magazynowania i logistyki. Dostawcami tych rozwiązań są najbardziej renomowani światowi producenci, a zaawansowanie zastosowanych urządzeń i systemów stawia nowe Centrum Logistyczne AB w ścisłej czołówce w tej części Europu pod względem rozwiązań logistycznych” – mówią przedstawiciele Grupy AB.

Inwestycja AB za cel stawia sobie wyznaczanie kierunków rozwoju rozwiązań dla nowoczesnego handlu i dystrybucji, a zastosowane systemy magazynowe i wysyłkowe w pełni umożliwiają realizację tych planów. Aż 90% procent sprzedaży AB realizowane jest za pomocą narzędzi on-line. Nowa inwestycja nie tylko jest przygotowana na spełnianie aktualnych wymogów, ale również wpisuje się w długoterminowe założenia rozwoju nowoczesnych usług logistyczno-magazynowych. Innowacyjność Centrum Logistycznego w Magnicach potwierdziła Unia Europejska, wspierając ten projekt w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą 24 mln zł.

Nowo otwarte Centrum Logistycznemu AB pozwala obsłużyć ponad 16 tys. partnerów handlowych wrocławskiego dystrybutora. W roku 2015 Grupa kapitałowa AB osiągnęła przychody na poziomie 7 mld zł, a dzięki możliwościom dalszej rozbudowy Centrum w Magnicach jest przygotowana na nowe wyzwania biznesowe.

Przeczytaj również
SI-Consulting dołącza do grupy akquinet

Centrum Logistyczne AB w Magnicach to namacalny dowód na to, że mała firma z Wrocławia, założona w 1990 roku z siedzibą w pokoju hotelu robotniczego, stała się obecnie największym dystrybutorem IT, RTV/AGD i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej. AB jest pracodawcą dla ponad 500 Dolnoślązaków, a dzięki programom stażowym absolwenci wrocławskich uczelni udanie rozpoczynają karierę zawodową” – przekonują przedstawiciele firmy.

Uroczystość otwarcia odbyła się wczoraj (10 maja) we wnętrzach nowego Centrum Dystrybucyjnego AB. W jej trakcie Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB  przedstawił  innowacyjne rozwiązania technologiczne, jakie zostały zastosowane w największej inwestycji spółki. Dużą uwagę skupił na zastosowanych systemach magazynowych i wysyłkowych, które są najnowocześniejszymi obecnie dostępnymi rozwiązaniami i w całości spełniają wymogi najbardziej wymagających rynków, jak e-commerce, rynek przetargów czy rynek sieci detalicznych.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Paweł Chorąży (Podsekretarz Stanu Ministerstwo Rozwoju), Paweł Hreniak (Wojewoda Dolnośląski), Cezary Przybylski (Marszałek Województwa Dolnośląskiego), Adam Grehl (Wiceprezydent Wrocławia), Roman Potocki (Starosta Powiatu Wrocławskiego), Piotr Kopeć (Zastępca Wójta Gminy Kobierzyce) oraz parlamentarzyści, rektorzy wrocławskich uczelni wyższych, przedstawiciele organizacji gospodarczych i banków, dostawcy spółki i media.

Grupa AB otworzyła nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Magnicach pod Wrocławiem

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *