InfrastrukturaRynek

Grupa Polsat będzie korzystać z infrastruktury światłowodowej Nexery

Spółka Nexera zawarła umowę z firmą Netia, na mocy której Grupa Polsat oraz wszystkie podmioty wchodzące w jej skład (m.in. Polkomtel, operator sieci Plus), będą mogły korzystać ze światłowodowej sieci dostępowej Nexery na zasadzie BSA (Bitstream Access).

Grupa Polsat będzie korzystać z infrastruktury światłowodowej Nexery

Ze wspomnianej infrastruktury Nexery korzysta już kilkunastu operatorów detalicznych. Firma współpracuje z liderami rynku telekomunikacyjnego, jak również z mniejszymi, lokalnymi podmiotami. „Realizujemy ważne przedsięwzięcie, którego celem jest wyrównywanie szans w dostępie do usług cyfrowych. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), budujemy światłowodową sieć dostępową w czterech regionach kraju, na obszarach, których mieszkańcy nie mieli wcześniej dostępu do stabilnego i szybkiego internetu” – mówi Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Teraz do grona operatorów dołączyła jedna z największych firm telekomunikacyjnych na krajowym rynku – Netia. „Model biznesowy i otwarta postawa zarządu Nexery sprawiały, że to właśnie z tą firmą zawieramy jedną z pierwszych umów o korzystanie z sieci wybudowanej w ramach POPC. Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi podmiotami. Będziemy dążyć do tego, aby jak największa część z kilkunastu milionów klientów Grupy Polsat mogła korzystać z najwyższej jakości, światłowodowego dostępu do internetu” – zapewnia Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Netia S.A.

Firma Nexera opiera swą działalność na technologii FTTH, która, jak twierdzą jej przedstawiciele, zapewnia stabilny dostęp do sieci mieszkańcom wsi i małych miejscowości. Do 2021 roku do światłowodowej sieci Nexery podłączonych będzie ponad 670 tys. gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek oświatowych z 14 obszarów zlokalizowanych w centralnej i północno-wschodniej Polsce, znajdujących się w regionie Łódzkim, Świętokrzyskim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmińsko-Mazurskim. Szkoły oraz jednostki oświatowe znajdujące się w zasięgu sieci Nexery mają zagwarantowane łącze o minimalnej prędkości 100 Mb/s, z którego mogą korzystać bezpłatnie.

Przeczytaj również
IFS liderem rankingu IDC w kategorii Manufacturing Service Life-Cycle Management 2022
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *