Rynek

Grupa Pracuj zadebiutowała na GPW w Warszawie

Akcje Grupy Pracuj od dziś notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Debiut na warszawskim parkiecie jest zwieńczeniem oferty publicznej akcji, której wartość sięgnęła 1,12 mld zł, poinformowali przedstawiciele Grupy. Z kolei wynikająca z ostatecznej ceny akcji kapitalizacja spółki wyniosła 5,04 mld zł.

Grupa Pracuj zadebiutowała na GPW w Warszawie
Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy Pracuj

Przypomnijmy, że Grupa Pracuj jest wiodącą platformą technologiczną w branży HR w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspiera przedsiębiorstwa w zakresie rekrutacji, utrzymania i rozwoju pracowników. Od ponad 20 lat działa w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. Zatrudnia ponad 800 osób, w tym ponad 200 wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się rozwojem produktów oraz technologią. Z usług Grupy korzysta aktywnie ponad 48 tys. pracodawców w Polsce i około 64 tys. na Ukrainie (według stanu na koniec września 2021 roku).

„Zaczynaliśmy z pomysłem na papierowy przewodnik o pracodawcach, a teraz, ponad 20 lat później, rozwijamy oparty na nowoczesnych technologiach cyfrowy ekosystem wspierający kandydata w znalezieniu najlepszej dla niego pracy, a pracodawcę w znalezieniu i utrzymaniu najlepszego pracownika. Patrząc na dane rynkowe, rozwój gospodarki i szacowany w kolejnych latach wzrost zapotrzebowania na pracę, to wsparcie będzie pracodawcom coraz bardziej potrzebne. Zaufało nam już ponad 100 tysięcy firm. Część korzysta z serwisów i systemów Grupy Pracuj od początku, kiedy tylko wprowadziliśmy je na rynek. Traktujemy to jako potwierdzenie naszej skuteczności” – skomentował Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy Pracuj. “Dzisiaj rozpoczynamy nowy etap w historii firmy, już jako spółka giełdowa. Zakasujemy rękawy i zabieramy się do dalszej pracy” – dodał.

Podsumowanie Oferty:

  • Ostateczna liczba akcji oferowanych w Ofercie wyniosła 15.134.278, tj. 22,2% istniejących akcji Spółki sprzedawanych przez jej dotychczasowych akcjonariuszy, a ostateczna cena akcji została ustalona na 74 zł za jedną akcję.
  • Łączna wartość oferty publicznej wyniosła tym samym 1,12 mld zł, a wynikająca z ostatecznej ceny akcji kapitalizacja Spółki wyniosła 5,04 mld zł.
  • Inwestorom indywidualnym przydzielono 408.623 akcje, a do inwestorów instytucjonalnych trafiło łącznie 14.725.655 akcji.

Po zakończeniu Oferty Przemysław Gacek, bezpośrednio i pośrednio poprzez Frascati Investments sp. z o.o., pozostał większościowym akcjonariuszem spółki, z udziałem w kapitale zakładowym wynoszącym 53%.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *