Programowanie

Hackathon wspierający Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

W dniach 27 – 28 października br. programiści z całej Polski spotkają się we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych. W 24 godziny mają stworzyć prototyp aplikacji wspierającej działalność Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zwycięży drużyna, która stworzy najbardziej innowacyjne rozwiązanie.

Hackathon wspierający Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

HopeIT to długofalowy projekt, którego pierwszą odsłoną będzie organizowany w październiku hackathon. Podczas 24-godzinnego wydarzenia najlepsi programiści w kraju mają stworzyć prototyp aplikacji. Rozwiązanie ma umożliwić szybkie pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń – gwarantują pełną dowolność w zakresie doboru metody i języka programowania. W trakcie hackathonu uczestnicy będą mogli konsultować się z przedstawicielami Fundacji, aby lepiej zrozumieć specyfikę i potrzeby trzeciego sektora. Finalnie ma powstać produkt, który będzie dalej rozwijany w formule open source. – Spodziewamy się, że udział w wydarzeniu może wziąć nawet setka programistów. Szykuje się mocny skład i bardzo wysoki poziom rywalizacji. Nokia jako partner wydarzenia będzie czuwać nad częścią merytoryczną przedsięwzięcia. Zadbamy także o dalszy los i rozwój tego projektu – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału Nokia.

Rejestracja uczestników HopeIT hackhathon rozpocznie się już 26 września br. i potrwa do 20 października. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły liczące od 3 do 5 osób. Programiści rozpoczną pracę w piątek, 27 października, o godzinie 17:00 i zakończą 24 godziny później. Następnie zespoły otrzymają czas na zaprezentowanie swoich pomysłów. Najciekawsze rozwiązanie i najlepiej odpowiadające potrzebom Fundacji zostanie wybrane przez specjalne jury, w którym zasiądą: Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral – prezes Fundacji, Adam Badura – software architect z Nokia, Konrad Fuławka – innovation officer z Nokia, Adrian Czyczerski – dyrektor Meeting Application i Michał Leszczyński – redaktor naczelny magazynu „Programista”.

Beneficjentem rozwiązania będzie Fundacja, która działa od 26 lat i przez ten czas pomogła tysiącom dzieci chorych na raka. Z jej inicjatywy powstał najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny – Przylądek Nadziei. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce, który wykonuje ponad połowę wszystkich transplantacji szpiku u dzieci w naszym kraju. Nowe rozwiązanie, wypracowane podczas hackathonu HopeIT, ma pomóc w walce z czasem, który jest decydujący w walce o życie tych dzieci. – Dla nas równie cenne, jak darowizny są talenty i kompetencje, które ofiarowują naszym dzieciom darczyńcy. Dlatego cieszę się, że do armii ludzi walczących o zdrowie
i życie dzieci chorych na raka dołączają tak uzdolnieni i cenieni na całym świecie programiści – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji Na Ratunek. – Wierzę, że uczestnicy HopeIT wspólnie wypracują rozwiązania, które będą wsparciem nie tylko dla naszej fundacji, ale i innych organizacji pożytku publicznego – dodaje.

W organizację wydarzenia zaangażowało się także wiele wrocławskich firm i instytucji. Uczestnicy spędzą ponad dobę w przestrzeniach studia filmowego wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA). To miejsce z niesamowitą atmosferą i historią. Przez ostatnie 60 lat tworzyli tu najlepsi reżyserzy polskiego kina – Wajda, Polański czy Has. Ponadto wokół hackathonu będzie skupionych wiele oddolnych inicjatyw na rzecz wsparcia Fundacji.

Więcej informacji: www.facebook.com/hopeIT.hackathon/ oraz www.hopeit.pl

Hackathon wspierający Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *