Cloud computingInfrastrukturaRynek

Hiszpański operator telekomunikacyjny migruje do chmury Oracle

Telefonica, hiszpańska spółka telekomunikacyjna, poinformowała o podpisaniu czteroletniej umowy z dostawcą usług w chmurze, firmą Oracle. Operator przeniesie do chmury większość swoich systemów i baz danych w ramach przygotowań do korzystania z technologii 5G oraz Internetu Rzeczy (IoT).

Hiszpański operator telekomunikacyjny migruje do chmury Oracle

Telefonica, korzystająca już z systemów danych Oracle, przeniesie je na specjalną platformę opartą w całości na chmurze prywatnej, która obsługiwać będzie wewnętrzne i komercyjne operacje spółki. Wśród nich znajdą się m.in. usługi analityki biznesowej oraz narzędzia do rozliczania i zarządzania przychodami oraz klientami, poinformował Reuters.

Wspomniana platforma obsługiwana będzie przez Oracle w centrach danych hiszpańskiego operatora, aby utrzymać niskie koszty oraz zapewnić bezpieczeństwo i zgodności z europejskimi przepisami dotyczącymi danych – czytamy we wspólnym oświadczeniu obu firm.

“Musimy skonsolidować i uprościć naszą infrastrukturę technologiczną, zbudować solidną oraz skalowalną platformę chmurową we własnych centrach danych, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby naszego biznesu” – podsumował Fidel Jesus Fernandez, director of Technologies and IT Transformation at Telefónica Spain.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *