Zmiany kadrowe

HP Enterprise i HP Inc w Polsce od 1 sierpnia 2015 r.

Jak już wspomnieliśmy, obie firmy zostały zarejestrowane już w Polsce. Obecnie trwają procedury zmierzające do ich podziału. Znacznie większa będzie HP Enterprise, która przejmie prawie 90% pracowników obecnego Hewlett-Packard sp. z o.o.

HP Enterprise i HP Inc w Polsce od 1 sierpnia 2015 r.

Plan podziału ogłoszono w październiku 2014 r. HP Inc. ma skupić się na rozwoju oferty komputerów osobistych i urządzeń wydruku, HP Enterprise zaś na sprzedaży rozwiązań i usług korporacyjnych.

Potwierdzają się też nasze informacje, że Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. kierować będzie Paweł Czajkowski, obecny dyrektor generalny HP Polska, który firmą tą kieruje już od 10 lat. Z firmą tą związany jest de facto od samego początku, czyli od roku 1991 z ok. 6-letnią przerwą na pracę w firmie Ster-Projekt. Natomiast HP Inc. w Polsce kierować ma Jacek Żurowski szef działu PPS w HP Polska od października 2014 r. W HP pracuje on od 10 lat.

Jak wspominają nieoficjalnie przedstawiciele HP, to jedna z największych i najtrudniejszych procedur podziału firm, na pewno w historii sektora IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *