Branża ITRynek

Huawei uruchomi we Francji fabrykę produktów komunikacji bezprzewodowej

Huawei poinformował, że zbuduje we Francji nową fabrykę specjalizującą się w produkcji urządzeń 4G i 5G z głównym przeznaczeniem na rynek europejski.

Huawei uruchomi we Francji fabrykę produktów komunikacji bezprzewodowej

Chiński producent, który zobowiązał się do alokowania zasobów i rozbudowy w strategicznych centrach na świecie, zdecydował się na Francję ze względu na jej dojrzałą infrastrukturę przemysłową oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Nie bez znaczenia jest też jej położenie geograficzne – nowa fabryka ma zapewnić terminowość i niezawodność dostaw do europejskich klientów. Jednocześnie przedstawiciele Huawei przekonują, że decyzja o ulokowaniu zakładu produkcyjnego we Francji nie ma związku ze spowodowanymi pandemią koronawirusa zaburzeniami produkcji i dostaw z rynku chińskiego.

Inwestycja za ponad 200 milionów euro

Początkowo w zakład zainwestowanych zostanie ponad 200 milionów euro. Kwota ta ma zagwarantować zakup działki pod inwestycję, budowę i wyposażenie. Do stworzenia hal wykorzystane będą – jak zapewniają przedstawiciele Huawei – jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie urządzeń i narzędzi produkcyjnych, pochodzących od lokalnych, wiodących w branży partnerów. W ramach fabryki powstanie również centrum demonstracyjne, prezentujące proces produkcji, wgrywania oprogramowania oraz testowanie. Ma być ono dostępne dla operatorów telekomunikacyjnych, przedstawicieli rządów i innych państwowych instytucji.

Sprzęt produkowany przez nową fabrykę zostanie wykorzystany głównie w Europie. Jak informują przedstawiciele producenta, będzie ona w stanie zabezpieczać wszystkie ogniwa łańcucha logistycznego i jednocześnie napędzać lokalny przemysł, w szczególności badania i rozwój, sprzedaż, zaopatrzenie, produkcję, logistykę, usługi oraz rozwój talentów. Nowy zakład będzie również jednym z pierwszych miejsc wdrożeń zaawansowanych technologii produkcyjnych Huawei w Europie. Co pozwoli według chińskiego producenta na zwiększenie konkurencyjności technicznej przemysłu europejskiego oraz elastyczności lokalnych łańcuchów dostaw oraz infrastruktury.

Zgodnie z szacunkami Huawei, planowany projekt wytworzy produkty o wartości 1 mld euro rocznie i stworzy bezpośrednio 500 miejsc pracy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *