Branża ITCyberbezpieczeństwoRynekPolecane tematy

IBM ogłasza strategczną współpracę z Palo Alto Networks, sprzedaje platformę QRadar

Szeroko zakrojone partnerstwo obu firm ma koncentrować się wokół rozwiązań cyberbezpieczeństwa wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji m.in. w kontekście operacji bezpieczeństwa, zarządzania zagrożeniami oraz DevSecOps. W ramach współpracy firma Palo Alto przejmie od IBM aktywa związane z oferowanymi w modelu usługowym usługami IBM QRadar. Obie firmy będą też ściśle współpracować m.in. w zakresie integracji produktów. Przedstawiciele IBM zapowiadają ponadto zwiększenie skali inwestycji oraz innowacji z obszarów, takich jak cybersec, czy zarządzanie tożsamością i dostępem w środowiskach chmury hybrydowej.
IBM ogłasza strategczną współpracę z Palo Alto Networks, sprzedaje platformę QRadar

Przejmując aktywa IBM w obszarze IBM QRadar SaaS, firma Palo Alto Networks stanie się m.in. właścicielem praw własności intelektualnej do technologii wykorzystywanych w rozwiązaniach QRadar. Po zamknięciu transakcji oferowane w modelu usługowym rozwiązania QRadar zastąpi oferta oparta na platformie Cortex XSIAM. Zapowiadane są m.in. inicjatywy wspierające migrację z platformy QRadar SaaS do środowiska Cortex. Działania zmierzające do zbudowania kompleksowego i całościowego podejścia do ochrony środowisk IT w oparciu o mechanizmy AI mają pozwolić na zwiększenie efektywności m.in. w zakresie przeciwdziałania złożonym zagrożeniom o dużej skali, a także niwelowania ich skutków. “Branża bezpieczeństwa znajduje się w punkcie zwrotnym, związanym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. To moment na przyspieszenie wzrostu i innowacji. Wspólnie z IBM wykorzystamy ten trend, łącząc nasze wiodące rozwiązania bezpieczeństwa z platformą IBM watsonx AI i najlepszymi usługami, aby napędzać przyszłość platformizacji bezpieczeństwa” – podkreśla Nikesh Arora, dyrektor generalny firmy Palo Alto Networks.

Co ważne, wedle zapowiedzi, organizacje, które korzystają obecnie z rozwiązań QRadar w modelu on-premise będą nadal wspierane przez IBM, zaś platforma QRadar dedykowana dla modelu on-premise ma być nadal rozwijana. W ramach zawartego porozumienia firma Palo Alto Networks będzie również preferowanym partnerem IBM w zakresie rozwiązań dedykowanych dla cyberbezpieczeństwa w sieci, chmurze oraz obsługi centrów Security Operations Center.

Z kolei zespół działu IBM Consulting będzie preferowanym dostawcą zarządzalnych usług bezpieczeństwa (Managed Security Services Provider) dla klientów Palo Alto Networks. Obie firmy powołają też wspólny ośrodek Security Operations Center. Współpraca koncernów IBM i Palo Alto Networks ma także przyczynić się do wzmocnienia oferty rozwiązań wspierających praktyki DevSecOps. “Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami i automatyzacja, oparte na Cortex XSIAM i watsonx, w połączeniu z IBM Consulting, przyspieszą wdrażanie przez klientów i partnerów operacji bezpieczeństwa nowej generacji” – mówi Arvind Krishna, dyrektor generalny koncernu IBM. “Przyspieszymy nasze inwestycje w bezpieczeństwo i innowacje w obszarach, takich jak: bezpieczeństwo danych oraz zarządzanie tożsamością i dostępem. Są to krytyczne rozwiązania, których nasi klienci potrzebują do ochrony swoich danych, środowisk chmury hybrydowej, modeli sztucznej inteligencji oraz aplikacji” – zapowiada.

Zapowiedziana transakcja ma zostać sfinalizowana w końca trzeciego kwartału 2024 roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *