BranżaSprzętRynekPolecane tematy

IDC: 30% wzrost sprzedaży serwerów w Polsce w III kwartale 2020 roku

W III kwartale 2020 roku sprzedaż serwerów x86 w Polsce była wyjątkowo wysoka. Na rynek dostarczono ok. 9,8 tys. maszyn o wartości niemal 61 mln dolarów. Oznacza to, aż 30% wzrost wartości rynku serwerów w porównaniu do III kwartału 2019 roku – poinformowali analitycy IDC.

IDC: 30% wzrost sprzedaży serwerów w Polsce w III kwartale 2020 roku

Najwyższym wynikiem mogła pochwalić się firma Dell EMC z niemal 44% udziału w rynku, utrzymując nieprzerwanie od końca 2017 roku pozycję lidera. Okazuje się, że w III kwartale 2020 roku nastąpiła jednak zmiana na pozycji wicelidera. Firma Huawei o włos wyprzedziła HPE utrzymujące dotychczas drugą pod względem wartości sprzedaży pozycję rynkową, równie długo jak Dell pierwszą.

IDC: 30% wzrost sprzedaży serwerów w Polsce w III kwartale 2020 roku

„W III kwartale 2020 roku ograniczone inwestycje w ciężką infrastrukturę dały się odczuć wielu producentom. Jednak na ostateczny wynik wpłynął olbrzymi przetarg Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, pod który firma Huawei dostarczyła prawie 1300 serwerów, w przeważającej mierze blade’owych. A to tylko część projektu, który będzie realizowany jeszcze w kolejnych dwóch kwartałach. Tak duże projekty nie zdarzają się w Polsce często, przez co rynek odnotował znaczący wzrost” – wyjaśnia Damian Godos, analityk IDC.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.