Rynek

IDC: Sprzedaż smartfonów przekroczyła miliard

Według szacunków IDC w zeszłym roku na świecie sprzedano 1,004 mld zaawansowanych telefonów komórkowych. To prawie o 40% więcej niż rok wcześniej.

IDC: Sprzedaż smartfonów przekroczyła miliard

Analitycy podkreślają, że smartfony stanowią już ponad połowę (55,1%) sprzedawanych na świecie telefonów komórkowych. Rok temu udział rynkowy takich urządzeń oscylował wokół 40%. Z analiz IDC wynika też, że sprzedaż smartfonów po raz pierwszy w historii tego rynku przekroczyła miliard. Z pewnością dowodzi to rosnącej dojrzałości tego segmentu rynku. Potencjalnie otwiera również drogę do szerokiego wykorzystania nowych rozwiązań mobilnych – m.in. w procesach sprzedaży i marketingu.

Z analiz IDC wynika, że największy udział w tym obszarze światowego rynku IT utrzymuje koncern Samsung. Niemal co trzeci (31,3%) sprzedany w ubiegłym roku zaawansowany telefon był opatrzony logo południowokoreański producenta. Drugim największym producentem smartfonów jest Apple. Według ekspertów IDC udział rynkowy koncernu spadł w skali zeszłego roku z 18,7% do 15,3% światowego rynku. Pod względem skali sprzedaży na kolejnych pozycjach sklasyfikowano kolejno firmy: Huawei, LG oraz Lenovo. Cała trójka dysponuje jednak udziałem w rynku nieprzekraczającym 5%.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *