Rynek

IFA 2018: Bezpieczna firma i inteligentny dom

Wśród wielu technologicznych nowinek prezentowanych podczas tegorocznych targów IFA warto było zwrócić uwagę na rozwiązania wspierające realizację projektów typu smart home, a także – ciekawe systemy bezpieczeństwa przeznaczone do zastosowań w małych i średnich firmach.

IFA 2018: Bezpieczna firma i inteligentny dom

Przykładem firmy, która wychodząc od rozwiązań dla inteligentnego domu rozszerza ofertę o produkty związane z monitoringiem wizyjnym oraz bezpieczeństwem dla biznesu jest EZVIZ. Jej oferta powiększyła się o kompleksowe rozwiązania dla domu oraz małych i średnich przedsiębiorstw, choć pierwotnie firma oferowała m.in. kamerki internetowe i sprzęt sieciowy.

EZVIZ to submarka chińskiej firmy Hikivision, specjalizującej się w rozwiązaniach do monitoringu. Na całym świecie Hikivision zatrudnia ponad 20 tys. osób i jest notowana na giełdzie w Shenzen. EZVIZ specjalizuje się w rozwiązaniach mniej przemysłowych, adresowanych na rynek konsumencki i dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawiciele producenta podkreślają, że ofertę EZVIZ wyróżniają dwie cechy – prostota instalacji, do której nie wymagana jest szczególna wiedza techniczna oraz atrakcyjna cena.

Na targach IFA 2018 w Berlinie firma prezentowała całe bogate portfolio swoich urządzeń skierowanych na rynek europejski. Wśród konsumenckich nowości ważnym dodatkiem jest m.in. wprowadzenie kompatybilności z głosowymi asystentami Amazon Alexa i Google Assistant. Przedsiębiorcy powinni docenić też takie produkty, jak zasilana bateryjnie kamera zewnętrzna C3A, która w połączeniu z dodatkową bateryjną stacją W2D potrafi wytrzymać do 9 miesięcy bez ładowani. W jej przypadku, w przyszłości ma pojawić się jeszcze opcja zasilania panelem solarnym. To opcja dla tych firm, którzy chcą zainstalować dodatkową kamerę na budynku, ale nie mogą pozwolić sobie na dodatkową instalację elektryczną lub ingerencję w wygląd elewacji. Wśród prezentowanych rozwiązań nie zabrakło też m.in. kamer wyposażonych w potężne oświetlenie LED i wbudowaną syreną alarmową.

Przeczytaj również
Gartner zwiększa prognozy spadków na rynku smartfonów i komputerów PC

EZVIZ rozszerza jednak swoją ofertę o rozwiązania typu smart home, które również sprawdzają się w mniejszych firmach. Podczas targów IFA zaprezentowano inteligentne dzwonki do drzwi i wideo wizjery, które domownicy obsługują poprzez smartfona. Według przedstawicieli EZVIZ tego typu funkcjonalność może okazać się przydatna także w firmach, pod nieobecność pracowników. Pozwala bowiem bardzo łatwo monitorować sytuację przed wejściem do firmy poza godzinami jej działalności. EZVIZ oferuje też m.in. adaptery do gniazdek elektrycznych, które pozwalają m.in. na wygodne sterowanie zasilaniem urządzenia z poziomu smartfona.

Inteligentny dom/firma coraz bardziej przystępna. Rozwiązania typu SmartHome w ostatnich latach bardzo się popularyzują. Nie dziwi droga obrana przez EZVIZ. Firma stara się zapewniać kompleksowe rozwiązania do monitoringu, alarmu oraz właśnie funkcji smart. W ofercie firmy nie brakuje też różnego rodzaju czujników przeznaczonych m.in. do monitorowania otwarcia drzwi i okien. EZVIZ oferuje także wyspecjalizowane pod kątem zastosowań związanych z monitoringiem i automatyką domową rozwiązania sieciowe – w tym dedykowany router sieciowy NVR.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *