BranżaStrefa IFSWdrożeniaRynek

IFS kupuje amerykańskiego dostawcę oprogramowania do zarządzania serwisem

Przejęcie firmy WorkWave pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności wspierających działania serwisowe rozwiązań IFS, a także – wzmocni pozycję firmy na rynku amerykańskich.

IFS kupuje amerykańskiego dostawcę oprogramowania do zarządzania serwisem

Przedstawiciele IFS poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia firmy WorkWave. Amerykańska spółka specjalizuje się w rozwiązaniach wykorzystywanych w branżach związanych z realizacją usług serwisowych w terenie, a także w usługach dystrybucyjnych i logistycznych – oprogramowanie WorkWave jest oferowane w modelu usługowym i jest wykorzystywane przede wszystkim przez małe i średnie organizacje, w szczególności firmy zajmujące się m.in. dezynsekcją, pielęgnacją zieleni, usługami ochroniarskimi, a także wentylacją, kanalizacją, zasilaniem i transportem.

Zdaniem przedstawicieli producenta, oferowane narzędzia pozwalają na zoptymalizowanie realizowanych w terenie działań i usług – także w wymiarze kosztowym i umożliwiają poprawę jakości obsługi klienta. Z kolei według przedstawicieli firmy IFS przejęcie WorkWave pozwoli na rozszerzenie oferty i funkcjonalności rozwiązań koncernu, które w szczególnym stopniu odpowiadają potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w różnego rodzaju usługach serwisowych oraz tych, realizowanych przez pracowników terenowych. “WorkWave, ze względu na atrakcyjną ofertę rozwiązań SaaS i doświadczenie w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, świetnie uzupełnia portfolio produktów firmy IFS przeznaczonych dla dużych firm serwisowych. Teraz możemy oferować najbardziej wszechstronne, połączone rozwiązania do zarządzania serwisem dla organizacji o różnym profilu działalności w różnych branżach i to w skali globalnej” – mówi Fredrik vom Hofe, odpowiedzialny za rozwój działalności wiceprezes firmy IFS. Jego zdaniem za sprawą rozwiązań WorkWave w ofercie IFS pojawią się m.in. nowe rozwiązania do zarządzania serwisem, które będą dostępne dla wszystkich organizacji, bez względu na ich wielkość, stopień skomplikowania prowadzonej działalności, model biznesowy i położenie geograficzne.

Przeczytaj również
Carlsberg wykorzysta oprogramowanie IFS do poprawy jakości usług

Przejęcie pozwoli też na rozszerzenie bazy klientów IFS w Stanach Zjednoczonych. “W znacznym stopniu wzmocniliśmy swoją pozycję w Ameryce Północnej, gdzie znajduje się największy rynek oprogramowania na świecie. Oznacza to, że IFS Americas jest teraz największym regionem w grupie IFS” – podkreśla Fredrik vom Hofe. Z oprogramowania WorkWave korzysta ponad 7 tys. firm.

Firma WorkWave zatrudnia ok. 200 osób. Wedle zapowiedzi, na mocy zawartej umowy większość z nich znajdzie zatrudnienie w strukturach firmy IFS. Do zespołu IFS dołączy też Chris Sullens, dotychczasowy prezes WorkWave. „Mamy teraz okazję skorzystać z zasobów lidera w dziedzinie oprogramowania do zarządzania serwisem, a jednocześnie kontynuować inwestycje i dostarczać wysokiej klasy produkty naszym głównym klientom w branży dezynsekcji i innych usług serwisowych w terenie. Wspólnie możemy oferować szeroki zakres wiodących na rynku rozwiązań, które pomogą firmom serwisowym różnej wielkości w rozwoju swojej działalności” – mówi Chris Sullens.

Formalne zamknięcie transakcji ma nastąpić do końca 2017 roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *