BranżaStrefa IFSWdrożeniaRynek

IFS kupuje amerykańskiego dostawcę oprogramowania do zarządzania serwisem

Przejęcie firmy WorkWave pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności wspierających działania serwisowe rozwiązań IFS, a także – wzmocni pozycję firmy na rynku amerykańskich.

IFS kupuje amerykańskiego dostawcę oprogramowania do zarządzania serwisem

Przedstawiciele IFS poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia firmy WorkWave. Amerykańska spółka specjalizuje się w rozwiązaniach wykorzystywanych w branżach związanych z realizacją usług serwisowych w terenie, a także w usługach dystrybucyjnych i logistycznych – oprogramowanie WorkWave jest oferowane w modelu usługowym i jest wykorzystywane przede wszystkim przez małe i średnie organizacje, w szczególności firmy zajmujące się m.in. dezynsekcją, pielęgnacją zieleni, usługami ochroniarskimi, a także wentylacją, kanalizacją, zasilaniem i transportem.

Zdaniem przedstawicieli producenta, oferowane narzędzia pozwalają na zoptymalizowanie realizowanych w terenie działań i usług – także w wymiarze kosztowym i umożliwiają poprawę jakości obsługi klienta. Z kolei według przedstawicieli firmy IFS przejęcie WorkWave pozwoli na rozszerzenie oferty i funkcjonalności rozwiązań koncernu, które w szczególnym stopniu odpowiadają potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w różnego rodzaju usługach serwisowych oraz tych, realizowanych przez pracowników terenowych. „WorkWave, ze względu na atrakcyjną ofertę rozwiązań SaaS i doświadczenie w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, świetnie uzupełnia portfolio produktów firmy IFS przeznaczonych dla dużych firm serwisowych. Teraz możemy oferować najbardziej wszechstronne, połączone rozwiązania do zarządzania serwisem dla organizacji o różnym profilu działalności w różnych branżach i to w skali globalnej” – mówi Fredrik vom Hofe, odpowiedzialny za rozwój działalności wiceprezes firmy IFS. Jego zdaniem za sprawą rozwiązań WorkWave w ofercie IFS pojawią się m.in. nowe rozwiązania do zarządzania serwisem, które będą dostępne dla wszystkich organizacji, bez względu na ich wielkość, stopień skomplikowania prowadzonej działalności, model biznesowy i położenie geograficzne.

Przejęcie pozwoli też na rozszerzenie bazy klientów IFS w Stanach Zjednoczonych. „W znacznym stopniu wzmocniliśmy swoją pozycję w Ameryce Północnej, gdzie znajduje się największy rynek oprogramowania na świecie. Oznacza to, że IFS Americas jest teraz największym regionem w grupie IFS” – podkreśla Fredrik vom Hofe. Z oprogramowania WorkWave korzysta ponad 7 tys. firm.

Firma WorkWave zatrudnia ok. 200 osób. Wedle zapowiedzi, na mocy zawartej umowy większość z nich znajdzie zatrudnienie w strukturach firmy IFS. Do zespołu IFS dołączy też Chris Sullens, dotychczasowy prezes WorkWave. „Mamy teraz okazję skorzystać z zasobów lidera w dziedzinie oprogramowania do zarządzania serwisem, a jednocześnie kontynuować inwestycje i dostarczać wysokiej klasy produkty naszym głównym klientom w branży dezynsekcji i innych usług serwisowych w terenie. Wspólnie możemy oferować szeroki zakres wiodących na rynku rozwiązań, które pomogą firmom serwisowym różnej wielkości w rozwoju swojej działalności” – mówi Chris Sullens.

Formalne zamknięcie transakcji ma nastąpić do końca 2017 roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *