Branża ITRynek

IFS notuje dwucyfrowy wzrost przychodów trzeci rok z rzędu

W 2020 roku o ponad jedną czwartą wzrosły przychody firmy IFS ze sprzedaży oprogramowania. Znaczące wzrosty obrotów dotyczyły też sprzedaży usług chmurowych oraz rozwiązań wspierających zarządzanie działalnością serwisową. Istotna część przychodów w tym obszarze pochodzi z projektów w firmach, które miniony rok wykorzystały na zmianę wykorzystywanego wcześniej oprogramowania konkurencyjnych dostawców. Przedstawiciele firmy podkreślają, że osiągnięcie tak dobrych wyników finansowych pomimo niekorzystnych warunków gospodarczych świadczy o silnej i stabilnej pozycji rynkowej IFS jako znaczącego dostawcy oprogramowania oraz usług dla biznesu.

IFS notuje dwucyfrowy wzrost przychodów trzeci rok z rzędu

Zdaniem przedstawicieli kierownictwa IFS w ubiegłym roku znacząco wzrosły potrzeby w zakresie budowania elastyczności biznesowej i wdrażania nowoczesnych, cyfrowych modeli działalności. “Myślę, że rok 2020 w taki czy inny sposób dał się we znaki każdemu dyrektorowi generalnemu. Jak wielu innych, musieliśmy dostosować się do nowych warunków jako jednostki i jako firma, ale nasz zespół nadal wyróżnia pasja w podejściu do klienta. Jestem z tego niezmiernie dumny” – mówi Darren Roos, dyrektor generalny IFS. Według niego, w mijającym roku IFS wzmocnił swoją pozycję m.in. dzięki zdobyciu zaufania firm decydujących się na zmianę wykorzystywanego wcześniej oprogramowania wspierającego zarządzanie, w szczególności systemów klasy ERP. “Jestem również szczerze dumny, widząc, że znaczna część naszych przychodów z licencji pochodzi od nowych klientów, którzy odeszli od swoich poprzednich dostawców. To, w połączeniu z naszymi wynikami w zakresie przychodów stałych wskazuje, że jesteśmy bardzo silną firmą. Rok 2021 będzie niezwykle ważny dla IFS, ponieważ 10 marca wprowadzamy na rynek IFS Cloud” – podkreśla Darren Roos.

I tak, w 2020 roku przychody IFS ze sprzedaży oprogramowania wzrosły o 26%, w tym wpływy z sprzedaży tytułu licencji na oprogramowanie do zarządzania serwisem wzrosły o 105% względem roku poprzedniego. O niemal dwie trzecie (60%) zwiększyły się natomiast obroty na sprzedaży rozwiązań chmurowych IFS. Przychody stałe firmy stanowią obecnie 80% przychodów z tytułu oprogramowania. „To trzeci rok z rzędu, w którym IFS odnotował dwucyfrowy wzrost przychodów, a w tym okresie zwiększyliśmy przychody stałe o 250%. Ta stabilność, wraz ze zwiększoną dywersyfikacją przychodów, pokazuje siłę naszej działalności, która niezmiennie przynosi efekty i w pełni wykorzystuje nasz cykl inwestycyjny. Nasza oferta rozwiązań do zarządzania serwisem jest naprawdę solidna, czego dowodem jest wzrost przychodów z licencji o 105% w 2020 r. Podobnie nasza koncentracja na wybranych sektorach, takich jak lotnictwo i obrona, gwarantuje, że nadal będziemy zapewniać korzyści naszym klientom” – twierdzi Constance Minc, dyrektor finansowy IFS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *