Branża ITRynek

IFS opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku

Rozpoznany przychód roczny spółki osiągnął 78% wzrost r/r, a przychody cykliczne zwiększyły się o 45% r/r. Ponadto IFS odnotował rosnące zapotrzebowanie na technologię chmurową – przychody ze sprzedaży tych rozwiązań zwiększyły się o 67% r/r pomimo wyzwań rynkowych i wstrząsów geopolitycznych, poinformowali przedstawiciele firmy. 

IFS opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku
Źródło: IFS

Z kolei przychody ze sprzedaży oprogramowania wzrosły o 25% r/r. Dobrą pozycję firmy ugruntowała dodatkowo warta 10 miliardów USD inwestycja spółki Hg, która od marca 2022 roku jest jednym z dwóch największych udziałowców mniejszościowych IFS.

“Od czterech lat IFS konsekwentnie wyprzedza rynek. Pierwszy kwartał bieżącego roku, z 78-procentowym wzrostem rozpoznanego przychodu rocznego, tylko ten trend potwierdza. Osiągnęliśmy znakomite wyniki we wszystkich obszarach i jestem dumny, że potwierdzają one słuszność naszej strategii” – skomentował dyrektor generalny IFS Darren Roos. “Te wyniki i dołączenie firmy Hg do grona udziałowców IFS zapewniają nam wsparcie trzech poważnych inwestorów. To z kolei stwarza przestrzeń do poszukiwania sposobów dalszego rewolucjonizowania rynku i oferowania klientom możliwości wyboru. Zarówno nasze oprogramowanie jak i cieszące się dużym uznaniem obsługa serwisowa dają takie rozwiązania technologiczne, dzięki którym nasi klienci mogą zapewnić najlepszą obsługę swoich klientów i osiągnąć solidną wartość biznesową – dodał.

Warto też nadmienić, że na początku 2022 roku IDC, międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w nowych technologiach i rynku ICT, uznała IFS za lidera zarówno w kategorii IDC MarketScape for WorkWide Manufacturing Service Life Cycle Management Platforms (platforma do zarządzania cyklem serwisowym dla producentów) jak i IDC MarketScape for Worldwide Field Service Management Solutions for Utilities (zarządzanie serwisem w terenie dla zakładów z branży Utilities).

Najważniejsze wyniki finansowe* i operacyjne w I kwartale 2022 roku:

  • Przychody ze sprzedaży oprogramowania wyniosły 1.3 miliarda SEK, co oznacza wzrost o 25% w stosunku do pierwszego kwartału 2021 roku.
  • Przychody cykliczne wyniosły 1.2 miliarda SEK, co oznacza wzrost o 45% r/r.
  • Przychody ze sprzedazy rozwiązań chmurowych wzrosły o 67% r/r.
  • Przychody netto wyniosły 1.7 miliarda SEK, co oznacza wzrost o 15% r/r.

*wszystkie dane wyrażone są w koronach szwedzkich (kwota w walucie stałej).

Dodajmy też, że z uwagi na fakt, iż pod koniec drugiego kwartału 2021 roku firma WorkWave wydzieliła się jako odrębna spółka, powyższe wyniki nie uwzględniają jej wkładu w finanse Grupy IFS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *