MENU

IFS przejmuje fińskiego producenta systemów EAM i ESM

9 marca 2016Rynek

Na mocy zawartego porozumienia IFS stanie się właścicielem całości udziałów w spółce MainIoT Software Oy, która specjalizuje się w rozwiązaniach dla branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej i usługowej. Wedle zapowiedzi kierownictwo IFS planuje wykorzystać potencjał przejmowanej firmy m.in. w kontekście planów rozwoju rozwiązań związanych z koncepcją Internetu Rzeczy.

umowa_fuzja

Z perspektywy koncernu IFS zakup fińskiego producenta narzędzi klasy EAM oraz ESM oznacza m.in. możliwość wzmocnienia oferty, a także poszerzenia bazy klientów i zwiększenia udziałów rynkowych.

Firma MainIoT specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową (ESM). Oferuje także powiązane oprogramowanie wspierające zarządzanie danymi. Rozwiązania fińskiego producenta w szczególnym stopniu kierowane są do przedsiębiorstw z branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej, a także z sektora usług. Z narzędzi firmy MainIoT korzysta obecnie ponad 200 przedsiębiorstw, w tym koncerny takie jak: SSAB, Caverion, Neste, Gasum, Empower i Maintpartners.

„Nabycie firmy MainIoT przez IFS stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. MainIoT jest liczącym się dostawcą w kluczowej dla nas, szybko rozwijającej się branży rozwiązań do zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi” – podkreśla Fredrik vom Hofe, Group Senior Vice President Business Development w firmie IFS. „Będziemy mogli ponadto wykorzystać potencjał MainIoT w obszarze rozwiązań związanych z koncepcją „Internetu Rzeczy w przemyśle”. Jest to dziedzina, w ramach której aktywnie opracowujemy nowe rozwiązania” – dodaje. Wartości transakcji nie ujawniono. Wiadomo jednak, że zostanie ona sfinansowana ze środków własnych IFS.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »