Strefa IFSWdrożeniaRynek

IFS przejmuje fińskiego producenta systemów EAM i ESM

Na mocy zawartego porozumienia IFS stanie się właścicielem całości udziałów w spółce MainIoT Software Oy, która specjalizuje się w rozwiązaniach dla branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej i usługowej. Wedle zapowiedzi kierownictwo IFS planuje wykorzystać potencjał przejmowanej firmy m.in. w kontekście planów rozwoju rozwiązań związanych z koncepcją Internetu Rzeczy.

IFS przejmuje fińskiego producenta systemów EAM i ESM

Z perspektywy koncernu IFS zakup fińskiego producenta narzędzi klasy EAM oraz ESM oznacza m.in. możliwość wzmocnienia oferty, a także poszerzenia bazy klientów i zwiększenia udziałów rynkowych.

Firma MainIoT specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową (ESM). Oferuje także powiązane oprogramowanie wspierające zarządzanie danymi. Rozwiązania fińskiego producenta w szczególnym stopniu kierowane są do przedsiębiorstw z branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej, a także z sektora usług. Z narzędzi firmy MainIoT korzysta obecnie ponad 200 przedsiębiorstw, w tym koncerny takie jak: SSAB, Caverion, Neste, Gasum, Empower i Maintpartners.

„Nabycie firmy MainIoT przez IFS stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. MainIoT jest liczącym się dostawcą w kluczowej dla nas, szybko rozwijającej się branży rozwiązań do zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi” – podkreśla Fredrik vom Hofe, Group Senior Vice President Business Development w firmie IFS. “Będziemy mogli ponadto wykorzystać potencjał MainIoT w obszarze rozwiązań związanych z koncepcją „Internetu Rzeczy w przemyśle”. Jest to dziedzina, w ramach której aktywnie opracowujemy nowe rozwiązania” – dodaje. Wartości transakcji nie ujawniono. Wiadomo jednak, że zostanie ona sfinansowana ze środków własnych IFS.

Przeczytaj również
Firma GIAP dołączyła do wąskiego grona partnerów QGIS
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *