Programowanie

ING Bank Śląski zaprasza na ogólnopolski hackathon z analizy danych

Zadaniem uczestników będzie wykorzystanie danych bankowych i behawioralnych w oczenie ryzyka bankowego. Rejestracja trwa do 13 maja br. „To pierwszy Hackathon dotyczący ryzyka w ING w Polsce. Zależy nam na poznaniu opinii młodych ludzina temat zmieniających się zachowań konsumenckich, regulacji prawnych, a także wszechobecnej digitalizacji. Chcemy im także przybliżyć zagadnienia, nad jakimi pracujemy , korzystając z najnowszych technologii i narzędzi oraz zaprosić do współpracy” – powiedział Dominik Ogonowski, Dyrektor Banku odpowiedzialny za ryzyko w ING Banku Śląskim.

ING Bank Śląski zaprasza na ogólnopolski hackathon z analizy danych
Hackathon składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich, zarejestrowani uczestnicy mają za zadanie dokonanie analizy kredytowej na podstawie danych wykorzystywanych w bankowości oraz danych pochodzących z mediów społecznościowych. Osoby lub zespoły, które prześlą odpowiednio dokonaną analizę, zostaną zaproszone do kolejnego etapu Hackathonu, który odbędzie się 16 i 17 maja br. na Google Campus w Warszawie. Podczas tego etapu uczestnicy będą  mieli 8 godzin na część analityczną zleconego zadania. Jury wybierze maksymalnie sześć zwycięskich zespołów, które następnie zaprezentują efekty swojej pracy w formie pitch  przed ekspertami ING, ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami start-up’ów.
Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych oraz możliwość współpracy z ING Bankiem Śląskim. Drużyna zajmująca drugie miejsce otrzyma 7,5 tyś, zł, trzecie – 5 tyś zł.

W Hackathonie „Lion’s Den – ING Modeling Challenge” mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci analizy danych z całej Polski. Do konkursu można zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak również w zespołach liczących maksymalnie trzech członków.

Przeczytaj również
Silky Coders: mamy unikalną możliwość testowania pomysłów na ogromną skalę

Rejestracja oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: https://challengerocket.com/lionsden

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *