PracaProgramowanie

ING zaprasza na Lion’s Den Risk Modelling Challenge

ING Bank Śląski oraz ING Tech Poland zapraszają na Lion’s Den Risk Modelling Challenge. To wyjątkowa szansa dla studentów i specjalistów zainteresowanych analizą danych i modelowaniem ryzyka. Podczas wydarzenia, które odbędzie się od 31 maja do 1 czerwca w Warszawie, uczestnicy będą mieli za zadanie dokonać analizy ryzyka kredytowego przy użyciu danych bankowych, finansowych i makroekonomicznych. Najlepsi z nich otrzymają nagrody pieniężne o łącznej sumie 27 000 zł.

ING zaprasza na Lion’s Den Risk Modelling ChallengeRejestracja rozpoczęła się 4 kwietnia i potrwa do 26 kwietnia. Celem Lion’s Den Risk Modelling Challenge jest zbudowanie społeczności skupionej wokół zarządzania ryzykiem oraz przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych.

W maju 2018 roku ING Bank Śląski zorganizował pierwszy „challenge” na temat zarządzania ryzykiem. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na nagrody, ale także ze względu na innowacyjną tematykę, która inspirowała uczestników przy tworzeniu kreatywnych i nowatorskich rozwiązań. W tym roku Lion’s Den Risk Modelling Challenge organizowany jest wspólnie przez ING Bank Śląski oraz ING Tech Poland od 31 maja do 1 czerwca w Warszawie.

Rejestracja na tegoroczne wydarzenie jest prowadzona przez stronę https://lionsdenING.evenea.pl i potrwa do 26 kwietnia. Do udziału w Lion’s Den Risk Modelling Challenge organizatorzy zapraszają pasjonatów analizy danych: studentów lub absolwentów studiów wyższych – do 2 lat od ich zakończenia. Do konkursu można zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak i w zespołach liczących trzech lub  czterech członków. Wszyscy zarejestrowani otrzymają zadanie eliminacyjne związane z analizą statystyczną.  Osoby, które prześlą poprawne rozwiązanie zakwalifikują się do udziału w Lion’s Den Risk Modelling Challenge.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli 8 godzin na zmierzenie się z zadaniem analitycznym. Czekają ich również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów ING zajmujących się modelowaniem ryzyka. W finałowym etapie jury wybierze maksymalnie sześć najlepszych zespołów, które zaprezentują przed nimi efekty swojej pracy. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 12 000 złotych, za drugie miejsce organizatorzy przyznają  9 000 zł, za trzecie – 6 000 zł.

Regulamin, rejestracja oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: https://www.lionsdening.com.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *