BiznesRynek

InsERT uruchamia platformę e-commerce dla sektora rolniczego

Wrocławska firma InsERT uruchomiła platformę e-commerce dla sektora rolniczego. Platforma Agralan stanowić na proste w obsłudze narzędzie do handlowania płodami rolnymi na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.

InsERT uruchamia platformę e-commerce dla sektora rolniczego

Do tej pory, ten bardzo duży sektor rynku, jakim niewątpliwie jest rolnictwo, opierał się przede wszystkim na tradycyjnych formach komunikacji i dość niechętnie spoglądał w stronę online’u. Obecnie jednak, także rolnicy oraz ich biznesowi partnerzy muszą ograniczyć osobiste relacje i przenieść je do sieci. Umożliwia im to wspomniana platforma Agralan (www.agralan.pl).

Nowe na rynku rolnym rozwiązanie, to, jak zapewniają specjaliści InsERT,  skrojone na miarę, wielofunkcyjne i proste w obsłudze narzędzie do handlowania płodami rolnymi na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu – także na smartfonie. Na platformie spotykają się dostawcy oraz kupujący i bez wychodzenia z domu zamieszczają oferty kupna, składają propozycje sprzedaży, prowadzą negocjacje z potencjalnymi kontrahentami, wymieniają się dokumentami, organizują załadunki oraz dostawy.

„Choć nie jesteśmy jedyni na rynku rolnym, to Agralan jest najbardziej kompletną odpowiedzią na zgłaszane potrzeby funkcjonalne jego uczestników. U nas dodatkowo ponegocjują ceny, umówią dostawy i będą mieć wgląd do historii przeprowadzanych transakcji” – przekonuje Przemysław Tronina, inicjator projektu, ekspert branży rolnej.

Funkcjonalności nowej platformy

Platforma umożliwia ponadto przeglądanie aktualnych na rynku ogłoszeń, filtrowanie ich z podziałem na regiony – z ceną dostosowaną do powiatu oraz uwzględnieniem odległości od miejsca rozładunku, informują przedstawiciele InsERT. Kolejną funkcjonalnością jest możliwość udostępniania ogłoszeń przy pomocy e-mail i SMS, odbiorcom nie będącym użytkownikami portalu. “Komunikator pozwala na szybką wymianę informacji i efektywną negocjację cen. Dzięki temu kontrahenci mogą dogadać się, co do brzmienia umowy kupna sprzedaży czy wymienić skany już podpisanej umowy” – mówi Krzysztof Raszczuk, pełnomocnik zarządu firmy InsERT, doradca ds. inwestycji. Wszelkie dane – bazy kontrahentów, kalendarze dostaw, harmonogramy, transakcje dane historyczne itd. – są, jak podkreślają eksperci InsERT, przechowywane u renomowanych dostawców usług chmurowych. „Tym samym użytkownicy korzystający z Agralana, jako pierwsi na rynku, otrzymują komplet funkcjonalności, które umożliwiają pracę zdalną w handlu produktami rolnymi” – podsumowuje Krzysztof Raszczuk.

Przeczytaj również
ALVO Medical migruje główny system ERP do chmury Oracle

Platforma Agralan jest dostępna na zasadach komercyjnych, ale też – nieodpłatnie. W ramach pakietu darmowego można przeglądać ogłoszenia kupna i składać propozycje sprzedaży, negocjować warunki dostaw oraz zawierać transakcje sprzedażowe, korzystając przy tym z własnej bazy kontrahentów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *