Branża ITInfrastrukturaRynek

Inspur, 3 na świecie i największy w Chinach producent serwerów wchodzi do Polski

Inspur, trzeci największy producent serwerów na świecie rozpoczyna swoją działalność w Polsce. Polska będzie pierwszym krajem z obszaru Europy Środkowej i Wschodnie gdzie pojawi się jej przedstawicielstwo. Ma ono również stanowić dla firmy bramę do ekspansji na pozostałe rynki regionu. Za całość działań na Polskę oraz region Europy Środkowej i Wschodniej odpowiadać będzie Paweł Radzimski.

Inspur, 3 na świecie i największy w Chinach producent serwerów wchodzi do Polski

Inspur to firma z ponad 70 letnią tradycją, która min. brała udział tworzeniu pierwszego chińskiego satelity oraz stworzyła pierwszy w Chinach serwer. Firma jest również głównym dostawcą serwerów do takich chińskich gigantów jak Alibaba czy Tecent. Według zaś informacji Bloomberga, Google chce swoją chińską “chmurę” oprzeć o rozwiązania Inspur. Ponadto wśród jej klientów znaleźć można niemieckie firmy motoryzacyjne, centra naukowe w Azji, instytucje publiczne, banki i firmy telekomunikacyjne oraz amerykańskie firmy technologiczne. Firma obecnie zatrudnia ok. 30 000 osób w ponad 100 krajach.

Teraz firma wchodzi na rynek polski. Inspur w najbliższym czasie bardzo mocno zamierza zintensyfikować swoje działania. W Polsce zamierza rozwijać się głównie przez współpracę z partnerami, których wciąż poszukuje. Do tej pory podpisano umowę o współpracy z firmą Alstor. Inspur nie wyklucza także bezpośredniej współpracy z niektórymi klientami.

Inspur, 3 na świecie i największy w Chinach producent serwerów wchodzi do Polski

Inspur jest również współtwórcą do niedawna najszybszego, a obecnie 2., najszybszego superkomputera na świecie Sunwei (wg. Top500). Firma co roku organizuje na nim zawody dla studentów ASC Student Supercomputer Challenge w którym to regularnie biorą udział studenci z Uniwersytetu Warszawskiego. I to z niemałymi sukcesami. W 2017 roku Drużyna Warsaw Team w finale konkursu ASC17 zajęła drugie miejsce w kategorii High Performance Linpack (HPL).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *