Branża IT

inStreamly zwycięzcą edycji 2020 konkursu Pitch To London

Pitch To London jest konkursem dla startupów z „polskim elementem”, odbywającym się podczas corocznej konferencji Polish Tech Day. Natomiast inStreamly to technologia pozwalająca na automatyczne zarządzanie i umieszczanie treści na setkach kanałów live-stream naraz. Daje to możliwość markom automatycznego  podpisywania krótkoterminowych kontraktów sponsorskich bezpośrednio z twórcami.

inStreamly zwycięzcą edycji 2020 konkursu Pitch To London

Jest to nowość bowiem do tej pory większość streamerów była zbyt mała, żeby działać na rynku reklamowym i zarabiać na swoich treściach. “Bardzo nas cieszy wygrana w Pitch To London, zwłaszcza że wszystkie startujące w konkursie startupy mają niesamowity potencjał! Konkursy nie są dla nas celem samym w sobie, ale na pewno jest to dla nas źródło informacji i motywacji do dalszego działania. W tym wyścigu łatwo stracić poczucie sensu, więc wiedza, że szanowani w branży eksperci wierzą w naszą wizję, dodaje energii. To dla nas też dobry znak, że potrafimy mówić o skomplikowanych zagadnieniach jakimi są gaming czy live streaming w zrozumiały sposób” – mówi Wiktora Wójcik, współzałożycielka inStreamly, prezentująca firmę podczas konkursu.

Będąc start-upem z obszaru live streamingu upatrujemy szansę w tym, że coraz więcej rzeczy dzieje się za pomocą transmisji on-line. Dla mnie był to też trochę powrót do korzeni ponieważ kiedyś streamowałam, ale wtedy nadawałam gry a nie pitchowałam swój pomysł na biznes! Widziałam, że jury zrozumiało nasze rozwiązanie, pojawiły się bardzo konkretne pytania o trakcję, strategie pozyskiwania streamerów czy konkretną wartość jaką mogą mieć z inSTREAMLY organizacje e-sportowe” – dodaje. “Stawiamy teraz na rozwój na nowe rynki, nie tylko na obszarze CEE. Jednocześnie szukamy kolejnych sposobów rozwoju platformy. Z jednej strony szukamy kolejnych sposobów na współpracę marek ze streamerami, a z drugiej funkcji, które pomogą streamerom rozwijać siebie i swój kanał. Rozwijamy się szybko, dlatego już teraz myślimy o kolejnej rundzie finansowania, która przyśpieszy nasz wzrost” – podsumowuje Wiktoria Wójcik.

Przeczytaj również
Business Angel of the Year poszukuje najlepszych polskich aniołów biznesu

Wśród zaproszonych do konkursu firm znaleźli zwycięzcy i finaliści najbardziej prestiżowych wydarzeń startupowych w Polsce, którzy stanęli do rywalizacji przed Jury, składającym się z brytyjskich i międzynarodowych inwestorów. W tym roku, z powodu globalnej pandemii, zarówno konferencja, jak i konkurs Pitch To London odbyły się w pełni on-line. Nagrodą jest pakiet usług prawnych o wartości 2500 funtów od kancelarii prawnej Kondracki Celej.

Start-upy oceniało jury w składzie: Rafał Celej, założyciel i partner zarządzający butikowej kancelarii Kondracki & Celej, specjalizującej się w doradztwie w branży technologicznej start-upowej. Główny partner konkursu; Chris Church, wiceprezes Kreos Capital wspierający komplementariuszy i dyrektorów w ocenie potencjalnych transakcji i przeprowadzaniu analiz inwestycyjnych; Magda Lukaszewicz, która w Balderton koncentruje się przede wszystkim na działalności inwestycyjnej w start-upy z krajów nordyckich i regionu CEE; Gary Stewart, prezes i współzałożyciel The Nest, aplikacji mobilnej, którą można nazwać Masterclass dla inwestorów. Przedsiębiorca, prawnik, inwestor, profesor przedsiębiorczości; Edward Reid, członek zespołu Reise w PWC, wspierającego szybko rozwijające się firmy technologiczne na wczesnym etapie gdy chcą zwiększyć skalę działalności.

Specjalne wyróżnienie od Department for International Trade otrzymał poznański start-up Aether Biomedical, zaprezentowany przez Dhruv Agrawala. Oba zwycięskie start-upy w nagrodę zaproszone zostały na wyjazd do Londynu i szereg spotkań biznesowych z inwestorami potencjalnie zainteresowanymi ich produktami.

Pozostałe strart-upy biorące udział w Pitch To London 2020:

  • GGPredict – panel do analizy meczów, nie tylko tych realnych. Platforma analityczno – statystyczna GGPredict.io właśnie trafiła w wersji beta w ręce graczy, głównym produktem jest Wirtualny trener, analizujący postępy graczy i pomagający im osiągać coraz lepsze rezultaty.
  • Solhotair – start-up pracujący nad wysokowydajnym solarnym panelem grzewczym opartym na autorskiej technologii. Panele umożliwiają wytwarzanie ciepła w drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną.
  • TakeTask – reprezentuje nowy trend, nazywany ekonomią współpracy. Polega on na wykorzystywaniu ludzkich zasobów, takich jak np. wolny czas i telefon, do zarabiania pieniędzy, poprzez wykonywanie prostych zadań.
  • Comixify – oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy.
  • Aether Biomedical – startup wprowadzający na rynek swój pierwszy produkt: wielofunkcyjną protezę bioniczną dłoni ‘Zeus’, przeznaczoną dla osób po amputacji kończyny górnej.
Przeczytaj również
Fundusz Level2 Ventures zainwestował w platformę akceleracji sprzedaży Salesbook
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *