Branża

inStreamly zwycięzcą edycji 2020 konkursu Pitch To London

Pitch To London jest konkursem dla startupów z „polskim elementem”, odbywającym się podczas corocznej konferencji Polish Tech Day. Natomiast inStreamly to technologia pozwalająca na automatyczne zarządzanie i umieszczanie treści na setkach kanałów live-stream naraz. Daje to możliwość markom automatycznego  podpisywania krótkoterminowych kontraktów sponsorskich bezpośrednio z twórcami.

inStreamly zwycięzcą edycji 2020 konkursu Pitch To London

Jest to nowość bowiem do tej pory większość streamerów była zbyt mała, żeby działać na rynku reklamowym i zarabiać na swoich treściach. “Bardzo nas cieszy wygrana w Pitch To London, zwłaszcza że wszystkie startujące w konkursie startupy mają niesamowity potencjał! Konkursy nie są dla nas celem samym w sobie, ale na pewno jest to dla nas źródło informacji i motywacji do dalszego działania. W tym wyścigu łatwo stracić poczucie sensu, więc wiedza, że szanowani w branży eksperci wierzą w naszą wizję, dodaje energii. To dla nas też dobry znak, że potrafimy mówić o skomplikowanych zagadnieniach jakimi są gaming czy live streaming w zrozumiały sposób” – mówi Wiktora Wójcik, współzałożycielka inStreamly, prezentująca firmę podczas konkursu.

Będąc start-upem z obszaru live streamingu upatrujemy szansę w tym, że coraz więcej rzeczy dzieje się za pomocą transmisji on-line. Dla mnie był to też trochę powrót do korzeni ponieważ kiedyś streamowałam, ale wtedy nadawałam gry a nie pitchowałam swój pomysł na biznes! Widziałam, że jury zrozumiało nasze rozwiązanie, pojawiły się bardzo konkretne pytania o trakcję, strategie pozyskiwania streamerów czy konkretną wartość jaką mogą mieć z inSTREAMLY organizacje e-sportowe” – dodaje. “Stawiamy teraz na rozwój na nowe rynki, nie tylko na obszarze CEE. Jednocześnie szukamy kolejnych sposobów rozwoju platformy. Z jednej strony szukamy kolejnych sposobów na współpracę marek ze streamerami, a z drugiej funkcji, które pomogą streamerom rozwijać siebie i swój kanał. Rozwijamy się szybko, dlatego już teraz myślimy o kolejnej rundzie finansowania, która przyśpieszy nasz wzrost” – podsumowuje Wiktoria Wójcik.

Przeczytaj również
Co jadają na śniadanie jednorożce?

Wśród zaproszonych do konkursu firm znaleźli zwycięzcy i finaliści najbardziej prestiżowych wydarzeń startupowych w Polsce, którzy stanęli do rywalizacji przed Jury, składającym się z brytyjskich i międzynarodowych inwestorów. W tym roku, z powodu globalnej pandemii, zarówno konferencja, jak i konkurs Pitch To London odbyły się w pełni on-line. Nagrodą jest pakiet usług prawnych o wartości 2500 funtów od kancelarii prawnej Kondracki Celej.

Start-upy oceniało jury w składzie: Rafał Celej, założyciel i partner zarządzający butikowej kancelarii Kondracki & Celej, specjalizującej się w doradztwie w branży technologicznej start-upowej. Główny partner konkursu; Chris Church, wiceprezes Kreos Capital wspierający komplementariuszy i dyrektorów w ocenie potencjalnych transakcji i przeprowadzaniu analiz inwestycyjnych; Magda Lukaszewicz, która w Balderton koncentruje się przede wszystkim na działalności inwestycyjnej w start-upy z krajów nordyckich i regionu CEE; Gary Stewart, prezes i współzałożyciel The Nest, aplikacji mobilnej, którą można nazwać Masterclass dla inwestorów. Przedsiębiorca, prawnik, inwestor, profesor przedsiębiorczości; Edward Reid, członek zespołu Reise w PWC, wspierającego szybko rozwijające się firmy technologiczne na wczesnym etapie gdy chcą zwiększyć skalę działalności.

Specjalne wyróżnienie od Department for International Trade otrzymał poznański start-up Aether Biomedical, zaprezentowany przez Dhruv Agrawala. Oba zwycięskie start-upy w nagrodę zaproszone zostały na wyjazd do Londynu i szereg spotkań biznesowych z inwestorami potencjalnie zainteresowanymi ich produktami.

Pozostałe strart-upy biorące udział w Pitch To London 2020:

  • GGPredict – panel do analizy meczów, nie tylko tych realnych. Platforma analityczno – statystyczna GGPredict.io właśnie trafiła w wersji beta w ręce graczy, głównym produktem jest Wirtualny trener, analizujący postępy graczy i pomagający im osiągać coraz lepsze rezultaty.
  • Solhotair – start-up pracujący nad wysokowydajnym solarnym panelem grzewczym opartym na autorskiej technologii. Panele umożliwiają wytwarzanie ciepła w drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną.
  • TakeTask – reprezentuje nowy trend, nazywany ekonomią współpracy. Polega on na wykorzystywaniu ludzkich zasobów, takich jak np. wolny czas i telefon, do zarabiania pieniędzy, poprzez wykonywanie prostych zadań.
  • Comixify – oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy.
  • Aether Biomedical – startup wprowadzający na rynek swój pierwszy produkt: wielofunkcyjną protezę bioniczną dłoni ‘Zeus’, przeznaczoną dla osób po amputacji kończyny górnej.
Przeczytaj również
Czy fundusz venture capital to dobry partner dla firmy programistycznej?
Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress