Rynek

Intel i Posnet prezentują efekty współpracy na rynku rozwiązań dla handlu

Efektem współpracy firm Posnet Polska oraz Intel jest terminal łączący funkcje komputera PC, drukarki fiskalnej i nośnika cyfrowych materiałów marketingowych.

Intel i Posnet prezentują efekty współpracy na rynku rozwiązań dla handlu

Firmy podpisały również list intencyjny określający warunki długofalowej współpracy nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań fiskalnych wykorzystujących możliwości technologii firmy Intel. Rozwiązania firmy Intel mają być wykorzystywane m.in. w rozwoju systemów kasowych. Według przedstawicieli architektura PC będzie odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku handlu detalicznego. „Cieszymy się, że lider segmentu urządzeń fiskalnych zdecydował się na bliską współpracę z Intelem i wykorzystanie naszych technologii w swoich rozwiązaniach. Nasze rozwiązania są kompletne – od platform sprzętowych do oprogramowania usprawniającego wyświetlanie cyfrowych reklam” – mówi Krzysztof Jonak, kierujący działalnością firmy Intel w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwszym efektem współpracy jest terminal fiskalny Posnet Thermal HD. Ma to być pierwsze na rynku urządzenie stanowiące połączenie w pełni funkcjonalnego komputera osobistego i drukarki fiskalnej. „Terminale fiskalne to kolejny etap rozwoju produktów systemowych, które tworzymy z myślą o wymagających użytkownikach. Stanowią one istotny postęp w rozwoju stanowisk kasowych, które zyskają na funkcjonalności, ergonomii i bezpieczeństwie” – mówi Robert Abramczuk, prezes zarządu firmy Posnet Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *