Rynek

Intel prezentuje nowe procesory Core oparte na architekturze Skylake

Siódma generacja procesorów Intel Core ma zapewniać wyższą wydajność i szersze możliwości multimedialne od układów poprzednich generacji. Wedle zapowiedzi pierwsze urządzenia z nowej generacji procesorami Intel Core trafią na rynek już we wrześniu.

Intel prezentuje nowe procesory Core oparte na architekturze Skylake

Nowe procesory Intel Core siódmej generacji bazują na architekturze Skylake i zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Zostały również wyposażone w szereg nowych funkcjonalności. Przykładowo, wykorzystana w procesorach Intel Core nowej generacji technologia Turbo Boost 2.0 ma pozwalać na zapewnienie wysokiej wydajności na potrzeby wymagających operacji, przy jednoczesnym zwiększeniu energooszczędności układów przy niższych obciążeniach. Wykorzystane w układach Intel Core siódmej generacji rozwiązania sprzętowe mają pozwalać na kilkukrotne zmniejszenie poboru mocy na przykład przy oglądaniu filmów w rozdzielczości 4K względem układów poprzedniej generacji.

Jednocześnie, o niemal jedną piątą wyższa ma być wydajność w zastosowaniach związanych z przeglądaniem Internetu i wykorzystaniem aplikacji online. Wzrost wydajności ma skutkować podniesieniem produktywności użytkowników o ponad 10 proc. Wedle zapowiedzi nowe procesory z serii Y i U obsługują dwa rdzenie i cztery wątki przetwarzania przy wykorzystaniu technologii Intel Hyper-Threading. Obie serie procesorów Intel Core siódmej generacji obsługują także standard PCIe trzeciej generacji.

Nowe układy charakteryzować ma też wysoka wydajność przetwarzania obrazów. “Szybka i bezproblemowa edycja zdjęć oraz szereg funkcjonalności związanych z materiałami wideo, takich jak wielokanałowe strumieniowanie, obróbka filmów w technologii 360 stopni oraz wysokiej jakości video czat, stanowią jedynie część rozbudowanych możliwości, jakie oferować będą urządzenia z Intel Core siódmej generacji” – czytamy w oficjalnym komunikacie. Z kolei dzięki zastosowaniu energooszczędnych standardów dekompresji wideo VP9 i HEVC 10-bit oraz wbudowanej akceleracji sprzętowej znacznie szybsze, w porównaniu z układami poprzedniej generacji, ma być zarówno przeglądanie, jaki i tworzenie treści w rozdzielczości 4K UHD.

Nowe, wprowadzone w 7. generacji układów Intel Core funkcje wspierają także m.in. przetwarzanie danych na potrzeby sterowania komputerem za pomocą głosu i dotyku. Przedstawiciele firmy Intel zapowiadają, że – w porównaniu do 5 letniego komputera – laptop z procesorem siódmej generacji będzie średnio o ponad 70 proc. bardziej wydajny.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *