BranżaStartupyRynek

Intel przejął RemoteMyApp, polski startup z rynku cloud gamingu

Kupno 100% akcji szczecińskiego startupu dostarczającego technologię i usługi do streamingu gier z chmury przez międzynarodowego giganta produkującego półprzewodniki to jedna z najważniejszych od lat transakcji na polskiej scenie technologicznej. Obie strony nie ujawniły jej wartości.

Intel przejął RemoteMyApp, polski startup z rynku cloud gamingu

RemoteMyApp jest autorem platformy Vortex – serwisu do strumieniowania cyfrowej rozrywki, określanym mianem Netflixa dla graczy. Przez specjalistów startup wymieniany jest w gronie liderów tej branży, razem z takimi potentatami jak Nvidia czy Sony. Dodajmy że, według różnych szacunków, za trzy lata rynek cloud gamingu osiągnąć ma wartość 6,5 miliarda dolarów.

“W RemoteMyApp stworzyliśmy najwyższej jakości usługę technologiczną, dzięki której miliony graczy na całym świecie mają dostęp do ulubionych gier w dowolnym miejscu i czasie. Dołączamy do zespołu firmy Intel i wspólnie będziemy dalej tworzyć innowacje zmieniające świat” – zapowiada Andreas Hestbeck, prezes RemoteMyApp, cytowany przez dziennik “Rzeczpospolita”.

Przypomnijmy, że RemoteMyApp powstał w 2014 roku. Startup założyli m.in. Rafał Krochmal i studio Red Sky, należące obecnie do funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, który do czasu sprzedaży startupu, pozostawał jego największym udziałowcem (43% akcji). Dwa lata później, w 2016 roku, części udziałów RemoteMyApp (38%), przejął fundusz VC Internet Ventures, wchodzący w skład MCI Capital. Z kolei w połowie 2020 roku, w firmę ze Szczecina, 2 mln euro zainwestował fundusz należący do Deutsche Telekom. Wśród udziałowców spółki był też Polski Fundusz Rozwoju.

Przeczytaj również
W 2021 roku inwestorzy najwięcej płacili za firmy technologiczne i te z sektora ochrony zdrowia

Zakup RemoteMyApp przez koncern Intel jest unikalną transakcją na polskiej scenie startupowej, która choć odnotowuje stały wzrost liczby i wartości inwestycji, nie może pochwalić się znaczącymi wyjściami z inwestycji

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.