BiznesCDO

Intel Shift: Najciekawsze wystąpienia o potencjale technologii w biznesie

Pod koniec października Intel zorganizował nietypową dla siebie konferencje SHIFT. Nie było tam stricte mowy o rozwiązaniach firmy, a o cyfrowej transformacji. Firma udostępniła nagrania z Intel SHIFT na swoim kanale YouTube. Prezentujemy najciekawsze materiały.

Intel Shift: Najciekawsze wystąpienia o potencjale technologii w biznesieŹródło:Intel

Uczestnikami konferencji Intel Shift byli przede wszystkim przedstawiciele biznesu, głównie dużych amerykańskich przedsiębiorstw z różnych dziedzin. Podczas prezentacji omawiano m.in. tematy związane z wykorzystaniem Internetu Rzeczy, założeniami czwartej rewolucji przemysłowej, czy potencjałem modelu chmury hybrydowej. Sygnalizując szanse i zagrożenia wynikające z cyfrowej transformacji postępującej w wielu branżach pokazywano też rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne wpisujące się w nowe potrzeby biznesowe. Na konferencji Intel Shift nie było jednak mowy o konkretnych produktach, rozwiązaniach czy technologiach. Skupiono się na pokazaniu w jaki sposób i z jakimi skutkami można wykorzystać dostępne technologie w celach biznesowych.

Redakcyjną relację z konferencji publikujemy poniżej:
Intel Shift: Nadciąga technologiczna rewolucja biznesu

Niecały miesiąc po konferencji na kanale Intel Business w serwisie YouTube zamieszczono obszerną relację wideo i nagrania z poszczególnych wystąpień. Prezentujemy najciekawsze z nich:

Highlights from SHIFT – krótkie podsumowanie całej konferencji:

The Mature Hybrid – debata o dojrzałości chmury hybrydowej prowadzona przez Lisę Davis odpowiedzialną w Intelu za Data Center:

Building AI Strategy – 40 minutowy materiał na temat sztucznej inteligencji i przygotowaniu przedsiębiorstw do jej wdrożenia

Blockchain Transformation – wystąpienie poświęcone rozwojowi technologii Blockchain i jej przyszłości

Old Problems New Approach – szereg prezentacji pokazujących przykłady wykorzystania nowych technologii w odniesieniu do realnych problemów typowych dla różnych branż:

Przeczytaj również
Microsoft Build: Więcej sztucznej inteligencji w usługach Azure

IT Transformation – Lisa Davis, wiceprezes firmy Intel odpowiedzialna za dział IT Transformation, Enterprise & Government, Data Center Group w firmie Intel o zmianach zachodzących w IT:

Winning With Data Analytics – debata na temat potencjału analityki biznesowej

Future Proofing – Rozmowa o przyszłości z Danielem Newmanem,futurystą i dyrektorem generalnym Broadsuite Media Group

Warto obejrzeć te wystąpienia, by przekonać się jak przyszłość biznesu widziana jest przez technologicznych liderów oraz ekspertów zajmujących się przewidywaniem tej przyszłości. Wiele z tych rzeczy już dziś dzieje się na naszych oczach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *