Zmiany kadrowe

intive mianuje nowego dyrektora ds. technologii

Firma intive poinformowała o powołaniu Thomasa Kräutera na stanowisko dyrektora ds. technologii grupy (Chief Technology Officer). Kräuter jest uznanym ekspertem ds. transformacji cyfrowej, który pracuje w firmie od 2017 roku.           intive mianuje nowego dyrektora ds. technologiiThomas Kräuter ma ponad 16-letnie doświadczenie zawodowe w branży IT. Przed dołączeniem do firmy intive kierował zespołami produktowymi w firmie Bosch Siemens Hausgeräte (BSH), będącej największym europejskim producentem sprzętu AGD. W intive korzystał ze swojego szerokiego doświadczenia technologicznego jako główny inżynier oprogramowania i architekt rozwiązań w projektach dla branży motoryzacyjnej, konsumenckiej oraz sektora biotechnologii i mediów, wspierając rozwój takich marek, jak: BASF, BMW, Continental, Vorwerk czy Abendzeitung.

Na nowym stanowisku Thomas Kräuter będzie odpowiedzialny za jak najlepsze dopasowanie zakresu usług firmy do potrzeb obecnych i przyszłych klientów intive. Ponadto, wśród jego zadań znajduje się wypracowanie długoterminowego planu technologicznego i identyfikacja najbardziej obiecujących trendów w obrębie głównych jednostek biznesowych firmy, poinformowali przedstawiciele firmy, dodając, że właściwe wykorzystanie trendów umożliwia wytwarzanie najnowocześniejszych produktów cyfrowych, które zapewniają zarówno doskonałe doświadczenia użytkownika, jak i świetne wyniki finansowe. Powerhouse w dziedzinie rozwiązań cyfrowych, jakim jest intive, zgodnie ze swoją flagową ofertą usług skoncentrowanych na kilku kluczowych branżach, bazuje na połączeniu designu i inżynierii, przy wykorzystaniu możliwości, jakich dostarcza chmura.

Jako członek zespołu sprzedażowego, Thomas Kräuter będzie wspierał rozwój firmy w branży motoryzacyjnej, najnowszych technologii, mediów i komunikacji, fintech, handlu detalicznego i produktów cyfrowych oraz będzie podlegać Rolfowi Paselowi – dyrektorowi handlowemu firmy.

„Sukces naszego biznesu leży w rękach technologicznych wizjonerów, którzy łączą inżynierskie know-how i empatię, co pozwala im na przeprowadzenie transformacji cyfrowej skoncentrowanej na człowieku. Thomas ma udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu najlepszymi zespołami produktowymi, które dostarczają zorientowane na ludzi rozwiązania cyfrowe dla wiodących na rynku firm” – skomentował Rolf Pasel. „Do tej roli potrzebowaliśmy lidera z wiedzą techniczną z wielu obszarów, który jest zarówno świetnym strategiem, jak i komunikatywnym i kontaktowym człowiekiem. Jestem pewien, że Thomas ze swoim unikalnym zestawem cech, jest świetnie przygotowany do wspierania rozwoju naszych ekspertów i bzinesu naszych klientów. Z radością gratuluję mu nowego stanowiska” – dodał.

„Uważam, że tworzenie efektywnych wizji technologicznych wymaga kultury organizacyjnej, polegającej na ciągłym uczeniu się i dzieleniu się wiedzą. W intive podoba mi się to, że dzielimy wspólną filozofię: skuteczna innowacja potrzebuje miejsca na rozwój” – powiedział Thomas Kräuter. „Jako eksperci w tym dynamicznym środowisku musimy pozostać otwarci, elastyczni i całkowicie skoncentrowani na ludziach. Rozumiem przez to ciągły rozwój naszych talentów, który przekłada się na sukcesy osiągane przez naszych klientów. Cieszę się, że mogę skorzystać z naszego potencjału międzybranżowego, aby wspierać naszych pracowników w ich rozwoju, a klientów intive – w realizacji ich śmiałych strategii cyfrowych” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *