Zmiany kadrowe

Janusz Cieszyński sekretarzem stanu odpowiedzialnym za informatyzację w KPRM

Premier Mateusz Morawiecki, pełniący jednocześnie funkcję Ministra Cyfryzacji, przyjął rezygnację Marka Zagórskiego z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację, jednocześnie pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa i powołał na tę funkcję Janusza Cieszyńskiego – poinformował wczoraj (2 czerwca) rzecznik rządu Piotr Müller.

Janusz Cieszyński sekretarzem stanu odpowiedzialnym za informatyzację w KPRM

Premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Marka Zagórskiego z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację z dniem 7 czerwca” – poinformował na Twitterze. Z dniem 8 czerwca stanowisko to obejmie Janusz Cieszyński. Jak napisał rzecznik rządu, ma on “ogromne doświadczenie w zakresie informatyzacji usług zdrowotnych – Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-skierowanie“.

Piotr Müller stwierdził też, że ostatnie kilka lat przyniosło przełomowe zmiany w zakresie usług cyfrowych. „Blisko 11 milionów profili zaufanych, setki usług cyfrowych ułatwiających realizację zadań publicznych, zwiększenie dostępu do szerokopasmowego i bezpiecznego internetu, dowód osobisty i prawo jazdy oraz inne dokumenty w formie elektronicznej” – zaznaczył Piotr Müller.

Marek Zagórski pełnił swoją funkcję od października 2020 r., kiedy to w wyniku rekonstrukcji rządu zlikwidowany został resort cyfryzacji. W latach 2018-2020 był Ministrem Cyfryzacji.

Janusz Cieszyński był wiceministrem zdrowia w latach 2018-20. Był wówczas członkiem Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań przez Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia. Nadzorował także działalność Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie.

W sierpniu 2020 roku zrezygnował ze stanowiska. Obecnie jest wiceprezydentem Chełma, ale 7 czerwca przestanie pełnić tę funkcję. Wcześniej Janusz Cieszyński pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

Prowadził również firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. W latach 2009-2014 pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji. Przewodniczący Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *