Zmiany kadrowe

Jaromir Pelczarski nowym CIO w Alior Banku

Nowe stanowisko objął z dniem 5 września. Zastąpił na nim Henryka Baniowskiego, który w maju 2022 roku odszedł z Alior Banku.

Jaromir Pelczarski nowym CIO w Alior Banku

Do sierpnia 2022 roku Jaromir Pelczarski pełnił rolę Principale Director w Accenture w Polsce. Natomiast w listopadzie 2021 roku dołączył zaś do zespołu Accenture Cloud First w Polsce.

Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w sektorze bankowości jako menedżer i praktyk z obszaru cyfryzacji, integracji oraz cyberbezpieczeństwa, będzie szczególnie skupiony na rozwoju oraz zarządzaniu złożonymi projektami na rynku finansowym.

Jaromir Pelczarski od 2011 roku związany był z BNP Paribas Bank Polska. Od listopada 2018 roku, w randze wiceprezesa Banku, odpowiadał m.in. za obszar nowych technologii, bezpieczeństwa i zarządzania zmianą. Wcześniej w strukturach BNP Paribas Bank Polska oraz BGZ BNP Paribas pełnił funkcję dyrektora operacyjnego. W latach 2003 – 2011 związany był natomiast z Fortis Bank.

W 2020 roku Jaromir Pelczarski został uhonorowany tytułem „Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego” przez Kapitułę Kongresu Forum Technologii Bankowych. Jest także członkiem stowarzyszenia Aniołów Biznesu „Sterling Angels”.

Jaromir Pelczarski jest absolwentem AGH, a także Uniwersytetu Bristolskiego i studiów MBA na francuskiej uczelni technicznej Ecole des Ponts Paris Tech.

Przez jakiś czas na łamach ITwiz recenzował też książki, które wyróżniały się w jego biblioteczce „Cru Bourgeois”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *