Zmiany kadrowe

Jarosław Wikaliński dołączył do rady nadzorczej All in! Games

Prezes zarządu firmy IPOPEMA TFI S.A. wchodząc w skład rady nadzorczej All in! Games S.A. zamierza wesprzeć jej działania w budowaniu nowej strategii. Rada nadzorcza aktywnie uczestniczy bowiem w pracach nad rozwojem All in! Games jako kreatywnego HUB’u, skoncentrowanego na wydawaniu własnych gier i ich monetyzacji, poinformowali przedstawiciele spółki.

Jarosław Wikaliński dołączył do rady nadzorczej All in! Games

Jarosław Wikaliński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (Wydział Handlu Wewnętrznego). Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w IDM PBI S.A., następnie kontynuował pracę w BRE Banku S.A., PZU Życie S.A. i PZU Asset Management S.A. (2002-2006), gdzie odpowiadał za jeden z największych na polskim rynku kapitałowym portfel spółek publicznych oraz największy na polskim rynku portfel instrumentów dłużnych. W latach 2011 – 2015 był prezesem zarządu IPOPEMA Asset Management S.A, a od 2007 roku pełni funkcję prezesa zarządu IPOPEMA TFI S.A. specjalizującej się w FIZ-ach, w ramach której zgromadził kilkadziesiąt miliardów złotych pod zarządzaniem.

“Dołączenie do składu rady Jarosława Wikalińskiego to dla nas ważna decyzja i nieocenione wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju. Wiemy jak ważne jest łączenie różnorodnych perspektyw oraz audyt decyzji podejmowanych przez zarząd. Miejsce w radzie nadzorczej to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim szereg wymogów i obowiązków. Jesteśmy dumni, że Jarosław Wikaliński postanowił nam zaufać i wziąć na siebie tę odpowiedzialność” – skomentował Marcin Kawa, CEO All in! Games.

W nowym modelu biznesowym All in! Games stawia na produkcję gier, czerpanie wraz z wydawcami zysków ze sprzedaży oraz reinwestowanie w kolejne tytuły. Celem spółki jest konsekwentny rozwój grupy kapitałowej. Jarosław Wikaliński przyznaje, że to właśnie zmiana strategii i proaktywne reakcje na dynamiczny rynek gamingowy przyciągnęły go do krakowskiego developera.

“Rada nadzorcza to organ, którego nadrzędnym zadaniem jest sprawowanie stałego nadzoru nad działalnością spółki. Kontrola nad zarządem czy team-leaderami jest często konieczna, by ich wizja łączyła się bezpośrednio z obraną przez firmę strategią. Rada nadzorcza złożona z zewnętrznych specjalistów z bogatym doświadczeniem to dobry sposób na ocenę problemów i zagrożeń z dystansu. Będąc w niej możemy wypracowywać model pozwalający sprawnie realizować cele biznesowe spółki” – podsumował Jarosław Wikaliński.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *