Rynek

Jeff Sutherland, współtwórca SCRUM, na warsztatach w Polsce

Coraz więcej firm i zespołów projektowych na całym świecie – aby działać skuteczniej i czerpać ze swojej pracy więcej satysfakcji – sięga po zwinne metody zarządzania (Agile), wśród których najpopularniejszy jest SCRUM. W dniach 14-15 października szkolenie Certified Scrum Master poprowadzi dr. Jeff Sutherland, współtwórca tej metody.

Jeff Sutherland, współtwórca SCRUM, na warsztatach w Polsce

Czerpiąc ze swojego wieloletniego doświadczenia dr. Jeff Sutherland wyjaśni też mechanizmy i wartości, które stoją za praktykami Scrum, opowie o sukcesach i porażkach tysięcy zespołów, z którymi miał bezpośredni kontakt oraz omówi z uczestnikami ich indywidualne przypadki.

Dr. Jeff Sutherland po ukończeniu akademii wojskowej w West Point, Jeff służył jako pilot myśliwca w wojnie wietnamskiej, a po powrocie do domu kontynuował studia uzyskując tytuł magistra w Standford (matematyka, statystyka, informatyka) i doktora na Uniwersytecie Kolorado (radiologia), gdzie następnie pracował jako badacz i wykładowca.

W 1983 roku przeniósł się do branży IT, gdzie pełnił rolę przywódczą (CTO, wiceprezesa ds. technologii) w organizacjach realizujących złożone projekty informatyczne. Doświadczenia zebrane w tym czasie doprowadziły go do stworzenia Scrum, który po raz pierwszy zaprezentowany został w 1995 roku na konferencji OOPSLA.

Od tego czasu Jeff kontynuował pracę managera, jednocześnie szerząc na świecie wiedzę o Scrum i pomagając ją zastosować setkom zespołów i organizacji. Obecnie pełni rolę prezesa Scrum Inc., prezesa Scrum Foundation oraz starszego doradcy w funduszy inwestycyjnym OpenView Venture Partners.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *