Zmiany kadrowe

Joanna Molik została nową dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i ESG w Microsoft Polska

Menedżerka – która dotychczas pełniła funkcję dyrektor i doradcy strategicznego w globalnym zespole Financial Services Industry – jest doświadczoną liderką i ekspertką w obszarze doradztwa strategicznego – poinformowali przedstawiciele Microsoft Polska.

Joanna Molik została nową dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i ESG w Microsoft Polska

Joanna Molik ma wieloletnie doświadczenie z zakresu definiowania i wdrażania strategii, nowych modeli biznesowych, zarządzania zmianą w organizacji, a także wdrażania innowacyjnych technologii w międzynarodowych organizacjach. W ciągu ponad 21 lat pracy, w tym przez ostatnie 7 w Microsoft jako Global Digital Advisor oraz Industry Digital Strategist, a wcześniej również jako konsultantka i menedżerka w Accenture, doradzała wielu kluczowym organizacjom zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.

Jak przekonują przedstawiciele Microsoft Polska, Joanna Molik to pasjonatka tematyki ESG (ang. Environmental, Social, Governance), wpływu innowacji technologicznych na biznes, środowisko i społeczeństwo oraz kulturę organizacji, praktyk Inclusive Design oraz Accessibility – tworzenia rozwiązań dostępnych dla wszystkich.

„Wierzę, że nadszedł odpowiedni moment, aby także w Polsce cele ESG były włączane w strategię i priorytety przedsiębiorstw, transformując biznes i jednocześnie były katalizatorem, który pozwoli zrealizować śmiałe ambicje Polski z zakresu zrównoważonego rozwoju. Przed nami wiele rozmów i planowania konkretnych działań, ale także nowe partnerstwa z firmami, organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami sektora publicznego, które będą miały realny wpływ na środowisko i społeczeństwo. Cieszę się, że będę mogła być częścią tej zmiany, kierując działaniami Microsoft w tym zakresie i wprowadzać elementy zrównoważonego rozwoju w ramach Polskiej Doliny Cyfrowej” – skomentowała Joanna Molik.

Menedżerka jest absolwentką Politechniki Poznańskiej na kierunku informatyka. Ukończyła też wiele szkoleń dla kadry menadżerskiej w obszarze strategii i innowacji oraz ESG, m.in. INSEAD i Harvard Business School.

Z Microsoft związana jest od stycznia 2016 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *