Zmiany kadrowe

Joe Levy nowym dyrektorem generalnym Sophos

Menedżer, który od 15 lutego br. objął funkcję pełniącego obowiązki CEO, oficjalnie zajął stanowisko dyrektora generalnego. W ramach realizowania swojej strategii zarządzania, Levy mianował Jima Dildine’a nowym dyrektorem finansowym (CFO) Sophos oraz członkiem zespołu kierownictwa wyższego szczebla.

Joe Levy nowym dyrektorem generalnym Sophos

Joe Levy ma prawie 30-letnie doświadczenie w obszarze wprowadzania innowacji oraz zarządzania rozwojem produktów, usług i całych firm w zakresie cyberbezpieczeństwa. W trakcie swojej dziewięcioletniej kariery w Sophos doprowadził do transformacji firmy z wyłącznie dostawcy produktów w globalnego giganta cyberbezpieczeństwa, którego częścią jest zespół reagowania na incydenty oraz usługa zarządzanego wykrywania zagrożeń i reagowania na nie, chroniąca ponad 21 tys. przedsiębiorstw z całego świata.

Levy stworzył również Sophos X-Ops, jednostkę operacyjną zajmującą się analizą zagrożeń, która łączy ponad 500 interdyscyplinarnych operatorów cyberbezpieczeństwa oraz ekspertów ds. analizy zagrożeń. Levy ma również duże doświadczenie w pracy z dostawcami zarządzanych usług bezpieczeństwa (Managed Service Provider, MSP), z którymi pracował przez całą swoją karierę, rozpoczętą w połowie lat 90. u jednego z resellerów z wartością dodaną na stanowisku odpowiedzialnym za innowacje w zakresie produktów i usług cyberbezpieczeństwa.

Jako CEO firmy Sophos, Joe Levy planuje rozszerzyć bazę klientów z obszaru średnich przedsiębiorstw, która obejmuje prawie 600 tys. podmiotów z całego świata, przynoszących ponad 1,2 miliarda dolarów przychodu.

“Naszym celem jest pomoc w wykrywaniu i blokowaniu nieuniknionych cyberataków większej liczbie przedsiębiorstw średniej wielkości, które znajdują się poniżej granicy „ubóstwa” w kwestii cyberbezpieczeństwa – ich odsetek szacujemy na 99%. Jako środek do osiągnięcia tego celu planujemy współpracę z MSP i partnerami handlowymi, którzy mogą rosnąć razem z nami, dzięki naszym najważniejszym rozwiązaniom do ochrony urządzeń końcowych, sieci, poczty elektronicznej oraz zasobów chmurowych, a także usługom zarządzanym, które firmy te mogą odsprzedawać i dostarczać razem z nami” – skomentował Joe Levy.

Strategia przywództwa Joe Levy’ego objęła mianowanie Jima Dildine’a na stanowisko CFO. Jak zapewniają przedstawiciele Sophos, wnosi on wyjątkową wiedzę operacyjną, a także silne doświadczenie dotyczące funkcjonowania firm z kanału dystrybucyjnego w biznesie cyberbezpieczeństwa.

Dildine przeszedł do Sophos z firmy Imperva, zajmującej się oprogramowaniem i usługami cyberbezpieczeństwa, w której był dyrektorem finansowym przez ponad cztery lata. Przed pracą w Imperva Dildine przez trzy lata był dyrektorem finansowym wartej 2,5 miliarda dolarów jednostki biznesowej Symantec zajmującej się rozwiązaniami ochronnymi dla przedsiębiorstw. Wcześniej przez prawie dziewięć lat Dildine pełnił kluczowe funkcje kierownicze w zakresie finansów w firmie Blue Coat Systems, w której Joe Levy piastował stanowisko Chief Technology Officera. Przyczynił się w niej do gwałtownego wzrostu wartości rynkowej, a także przeprowadził transakcję wykupu akcji przez fundusz inwestycyjny Thoma Bravo, sprzedaży przez Thoma Bravo funduszowi Bain Capital, a następnie sprzedaży firmie Symantec za 4,6 miliarda dolarów w 2016 roku. Dildine stał również na czele przejęcia i płynnej integracji sześciu firm zajmujących się bezpieczeństwem, które w czasie jego kadencji zostały wycenione na ponad 750 milionów dolarów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *