Zmiany kadrowe

Kinga Piecuch prezeską zarządu HPE w Polsce

Po trzech latach nieobecności w Polsce wraca, aby po raz trzeci – jako jedyna kobieta w ciągu ponad 30 lat rozwoju polskiego rynku IT – przejąć zarządzanie oddziałem dużego, międzynarodowego vendora.

Kinga Piecuch prezeską zarządu HPE w Polsce

W latach 2006-2013 kierowała polskim oddziałem Xerox Polska, w którym dostała zadanie przywrócenia firmie rentowności. Przez kolejne, prawie 6 lat odpowiadała za transformację polskiego oddziału SAP. Kierownictwo tej firmy postawiło wówczas przed nią cel mocniejszego zaistnienia na rynku rozwiązań cloud computing. Kolejny rok piastowała stanowisko Head of General Business and Global Channel for Austria & CEE w strukturach SAP. Natomiast przez ostatnie 2,5 roku odpowiadała w Microsoft za region CEE w sektorze Enterprise Industry.

Od 1 grudnia 2022 roku będzie – jako prezeska zarządu HPE w Polsce – wykorzystywać zdobytą wiedzę z funkcjonowania dużych firm w regionie Europy Środkowo-Wschodniej na polskim rynku. Po raz trzeci otrzymała zadanie transformacji i przeprowadzenia przez zmiany oddziału dużej, międzynarodowej firmy. Celem jest także odzyskanie czołowej pozycji na rynku infrastruktury dla centrów danych.

HPE od lat stawia na rozwiązania pod marką HPE GreenLake, a ostatnio także Edge to Cloud. W przypadku tej drugiej oferty warto wspomnieć, że HPE jest globalnym partnerem takich dostawców publicznej chmury obliczeniowej, jak Google Cloud i Microsoft.

Niedawno też HPE zaprezentowało bardzo dobre wyniki za IV kwartał 2022 roku finansowego. Przychody firmy wzrosły o 12% do 7,9 mld USD. „W minionym roku fiskalnym platforma HPE GreenLake poprawiła nasz wynik finansowy dzięki bardziej odpornym na koniunkturę, powtarzalnym przychodom. Na platformie tej pojawia się też coraz więcej usług i aplikacji” – skomentował Antonio Neri, CEO HPE. „Przyspieszenie, jakie osiągamy wraz z klientami HPE GreenLake był widoczny w naszych wynikach finansowych. Przyciągnęliśmy do naszej platformy więcej nowych klientów w IV kwartale niż w jakimkolwiek innym wcześniej” – dodaje.

Dzięki zaangażowaniu zespołu, realizacji strategii i wiodącym na rynku rozwiązaniom – odgrywającym kluczową rolę w działalności naszych klientów – wkraczamy w rok 2023 z niesamowitym rozmachem. Z niecierpliwością oczekuję dalszych postępów w realizacji naszej strategii i przywództwie w nadchodzącym roku i kolejnych latach” – podsumowuje Antonio Neri.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *