Branża ITRynek

Koncern Saab wdroży nowy system ERP w dziale aeronautyki i oddziałach w RPA

Inwestycja w zintegrowany system wspierający zarządzanie ma pozwolić m.in. na usprawnienie kluczowych procesów i ograniczenie kosztów eksploatacji oprogramowania. Wartość zakupionych licencji systemu IFS Applications 9 sięga 1,16 mln euro.

Koncern Saab wdroży nowy system ERP w dziale aeronautyki i oddziałach w RPA

Szwedzka firma z sektora obrony i bezpieczeństwa wykorzysta wielowarstwową architekturę systemu IFS Applications 9 w celu bardziej wydajnego rozwijania i konfigurowania aplikacji oraz ograniczenia kosztów eksploatacji

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że szwedzkie przedsiębiorstwo z sektora obrony i bezpieczeństwa Saab wdroży system IFS Applications™ 9 w dziale aeronautyki oraz w oddziałach na terenie RPA. Kontrakt obejmuje licencje o wartości blisko 11 milionów koron szwedzkich.

System IFS Applications 9 będzie wdrażany w dziale aeronautyki firmy Saab. Jednostka ta zajmuje się technologiami lotnictwa wojskowego i cywilnego, między innymi myśliwców Gripen, które zostały niedawno zakupione przez Brazylijskie Siły Powietrzne. W ramach umowy system IFS Applications 9 będzie również wdrażany w dziale Saab Grintek Defence w RPA.

W ramach inicjatywy mającej na celu usprawnienie działania systemów informatycznych firmy Saab, wdroży ona system IFS Applications 9, którego wielowarstwowa architektura pozwoli na stworzenie przyszłościowej, wysoce skalowalnej platformy do obsługi poddostawców i partnerów. System umożliwi również bardziej wydajną realizację usług wsparcia i aktualizacji aplikacji.

„System IFS Applications 9 zainteresował nas ze względu na jego funkcje związane ze zwiększaniem rentowności działania przedsiębiorstw globalnych” — powiedział Mats Hultin, dyrektor ds. IT w firmie Saab. „Uważamy, że nowa wersja systemu oparta na wielowarstwowej architekturze aplikacji będzie przydatna w realizacji naszego długofalowego celu, którym jest osiągnięcie najwyższego w branży współczynnika opłacalności.”

Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia, stwierdził: „Bardzo cieszy nas perspektywa realizacji tego projektu przy współpracy z firmą Saab. Elastyczność uważamy za kluczowy aspekt prowadzenia biznesu. Wielowarstwowa architektura IFS Applications 9 oferuje nowy poziom otwartości systemu, co jest olbrzymią zaletą dla przedsiębiorstw o zasięgu globalnym, takich jak firma Saab. Cieszy nas również perspektywa wdrożenia naszego systemu ERP w oddziałach firmy Saab działających na terenie RPA”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *