WydarzeniaRynek

Konferencja Google Cloud Days już w dniach 15-17 maja

Przez wspomniane dni warszawska siedziba Google (Warsaw HUB) stanie się miejscem wymiany myśli – dzielenia się wiedzą i najlepszymi praktykami na temat analityki danych, automatyzacji pracy w chmurze, modernizacji infrastruktury chmurowej oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa firmowych danych. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z takich firm jak: Żabka, Yggdrasil, Oferteo, LPP, Telemedi czy Google Cloud. Dochód ze sprzedaży biletów w całości przekazany zostanie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Organizatorem konferencji jest partner Google Cloud – firma FOTC.

Konferencja Google Cloud Days już w dniach 15-17 maja

Tegoroczna konferencja została podzielona na trzy bloki tematyczne:

W ramach ścieżki Security & Collaboration poruszone zostaną tematy istotne dla osób zainteresowanych obszarem Google Workspace. Wystąpienia ekspertów będą poświęcone m.in. bezpieczeństwu czy automatyzacji codziennej pracy w aplikacjach Google. Nie zabraknie przykładów z życia firm, które korzystają z rozwiązań Google Workspace od lat i mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Ścieżka Security & Infrastructure pozwoli uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu zapobiegania cyberatakom w chmurze, zapewnienia cyfrowego bezpieczeństwa firmowych danych czy modernizacji środowiska chmurowego. Blok prezentacji przeznaczony będzie m.in. dla managerów działów technicznych, administratorów IT i specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Data & AI to z kolei ścieżka przepełniona informacjami o innowacyjnych rozwiązaniach, które już niedługo zrewolucjonizują pracę w chmurze. Wykłady dotyczyć będą m.in. analityki danych w chmurze, generatywnej sztucznej inteligencji oraz tego, jak zadbać o doświadczenia klientów i wykorzystać w 100% potencjał dostępu do ogromnej ilości danych.

Warsztaty o bezpieczeństwie, automatyzacji i AI

Podczas Google Cloud Days nie zabraknie też zajęć praktycznych. Odbędą się one w formie dwugodzinnych warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z FOTC oraz Google Cloud.

Podczas pierwszej ścieżki warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję poznać aplikacje Google Workspace od strony biznesowej oraz przyjrzeć się ich najpopularniejszym funkcjom, przydatnym w codziennej pracy firm. Warsztat pozwoli im dowiedzieć się, jak aplikacje Google – od Gmaila, przez Arkusze, po Dysk – wspierają na co dzień pracę w zespole i pomagają znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa danych. W ramach tej ścieżki nie zabraknie też warsztatu na temat AppSheet – rozwiązania, dzięki któremu można tworzyć w pełni funkcjonalne aplikacje bez użycia kodu. Podczas warsztatu uczestnicy krok po kroku przejdą przez najważniejsze funkcje narzędzia. Dowiedzą się też, jak bez specjalistycznej wiedzy programistycznej mogą samodzielnie  zrobić aplikację, która zautomatyzuje procesy w ich firmie.

Druga ścieżka warsztatów będzie obfitowała w wiedzę techniczną dotyczącą chmury Google. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa wdrożonych w firmie usług Google Cloud. Eksperci podzielą się też z nimi cennymi wskazówkami na temat cyberbezpieczeństwa. Wraz z uczestnikami, krok po kroku, przejdą przez najważniejsze funkcje środowiska Google Cloud i pokażą, na co zwrócić uwagę, aby dobrze zabezpieczyć firmowe dane. Jeden z warsztatów przybliży także zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i generatywnej AI.

Pomoc dla dzieci dotkniętych cyberprzemocą

Kupując bilet na Google Cloud Days, uczestnicy nie tylko mają okazję bliżej poznać technologie chmurowe, ale też pomóc potrzebującym. Dochód ze sprzedaży biletów w całości przekazany zostanie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Pieniądze zostaną przeznaczone na program profilaktyczny, chroniący dzieci przed uwodzeniem w sieci i promujący zasady budowania bezpiecznych relacji w Internecie. Dzięki zebranym środkom zostanie wydana książka na ten temat. Powstaną też scenariusze lekcji i pakiety edukacyjne. Wszystkie elementy będą realizowane w ramach programu Sieciaki.pl, adresowanego do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Warto dodać, że podczas dodatkowego, trzeciego dnia wydarzenia odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Dowiedz się więcej na temat całego wydarzenia i sprawdź dostępność biletów.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *