Branża ITInformacje prasoweRynek

Konsorcjum FEN nowym dystrybutorem SOPHOS

Sophos, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, podpisał umowę dystrybucyjną z poznańskim Konsorcjum FEN. Na mocy tej umowy, firma ta – jako dystrybutor z wartością dodaną – oferuje polskim resellerom obok produktów Sophos, także serwis, wsparcie techniczne i szkolenia dotyczące rozwiązań producenta. Do tej pory jedynym dystrybutorem Sophos w Polsce była firma AKBIT.

Konsorcjum FEN nowym dystrybutorem SOPHOS

Podpisane porozumienie jest częścią strategii firmy SOPHOS polegającej na budowaniu pozycji producenta na rynku polskim, skoncentrowanej na inwestowaniu w kanał partnerski, co pozytywnie wpływa na wzrost zainteresowania rozwiązaniami tego angielskiego producenta wśród klientów i resellerów” – tłumaczą przedstawiciele Sophos. Logistyka firmy FEN, oferowane wsparcie dla partnerów, szkolenia oraz aktywne działanie w kanale partnerskim są kluczowymi elementami porozumienia pomiędzy obiema firmami.

Cieszymy się z rozpoczętej współpracy z Konsorcjum FEN. Jest to firma, która ma ogromne doświadczenie w sprzedaży i wdrażaniu sieciowych systemów zabezpieczeń dzięki długoletniej współpracy z firmą Cyberoam, częścią marki Sophos. Konsorcjum FEN doskonale zna polski rynek oraz posiada rozbudowaną bazę partnerów do których kierowane są nasze rozwiązania. Zawarte porozumienie nie tylko wzmacnia naszą pozycję na polskim rynku, ale także otworzy nam drogę do dużej grupy potencjalnych partnerów. Partnerstwo z Konsorcjum FEN bez wątpienia będzie doskonałym uzupełnieniem naszego dotychczasowego kanału dystrybucji w Polsce” – komentuje Arthur Kilian, dyrektor ds. dystrybucji na Europę Wschodnią w Sophos.

Konsorcjum FEN oferuje w Polsce pełną gamę rozwiązań SOPHOS, czyli Endpoint Protection, Encryption i Data Loss Prevention (DLP), Web i Email Protection, Mobile Security i Control oraz Network Protection, czyli Unified Threat Management (UTM) oraz Next Generation Firewall z innowacyjną technologią Heartbeat, czyli tzw. zsynchronizowaną ochroną, gdzie wszystkie elementy ochrony danych (UTM, Endpoint, Mobile), komunikując się ze sobą, redukują niebezpieczeństwo zarażenia do minimum. Dystrybutor jednocześnie kontynuuje sprzedaż produktów Cyberoam.

Sophos jest niekwestionowanym liderem rynku i wizjonerem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Nasze partnerstwo z Sophos jest częścią długoterminowej strategii skoncentrowanej na bezpieczeństwie, które obecnie jest najprężniej rozwijającym się i najważniejszym elementem sektora IT” – podsumowuje Daniel Żukowski, wiceprezes w Konsorcjum FEN.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *