Zmiany kadrowe

Krzysztof Dąbrowski nowym CIO mBanku

Według nieoficjalnych informacji, nowe stanowisko ma objąć 1 maja 2014 r. Krzysztof Dąbrowski to były CIO/CTO w Grupie Allegro, gdzie pracował przez ostatnie, prawie 3 lata.

Krzysztof Dąbrowski nowym CIO mBanku

W latach 2004-2011 kierował działem rozwoju oprogramowania w F.Hoffman-La Roche. Wcześniej pracował jako inżynier oprogramowania w IBM Polska, TDC Internet Polska, czy Polska Online.

W Grupie Allegro Krzysztof Dąbrowski postawił na trzy filary: zmianie sposobu, w jaki powstają serwisy (zwinność, agile, SCRUM), zmianie architektury, w której ramach powstaje (serwisowość), oraz zmianie zestawu umiejętności indywidualnych i zespołowych osób współtworzących firmę jako programiści i ludzie „dawniej kojarzeni z IT” (warsztat inżynierski).

Pierwszym etapem było wprowadzenie metodyki SCRUM i udoskonalenie procesów wytwórczych oprogramowania. W połowie 2013 roku rozpoczęła się modernizacja głównej platformy transakcyjnej Allegro, jej całościowa, dogłębna zmiana technologiczna. Równolegle formuje się model IT, zwłaszcza profil zespołu i jego członków. To niekiedy umyka obserwatorom, ale Allegro jest jednym z największych software houses w Polsce. Dziś nasze IT zatrudnia 850 osób, z czego gros stanowią programiści. Mamy wielkie plany, do nich potrzebujemy nowych pracowników, nowej krwi. Zmiana organizacyjna, koncepcyjna wiąże się także z tym, abyśmy mogli lepiej, efektywniej wykorzystywać ich informatyczne talenty i umiejętności, zapewniając także rozwój oraz ambitne, największe cele“– mówił Krzysztof Dąbrowski w wywiadzie dla CIO.

Krzysztof Dąbrowski o implementacji zwinnego podejścia do prowadzenia projektów (agile) w Grupie Allegro.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *