MENU

Krzysztof Dąbrowski nowym CIO mBanku

12 kwietnia 2014Blog redakcji

Według nieoficjalnych informacji, nowe stanowisko ma objąć 1 maja 2014 r. Krzysztof Dąbrowski to były CIO/CTO w Grupie Allegro, gdzie pracował przez ostatnie, prawie 3 lata.

dabrowski_krzysztof

W latach 2004-2011 kierował działem rozwoju oprogramowania w F.Hoffman-La Roche. Wcześniej pracował jako inżynier oprogramowania w IBM Polska, TDC Internet Polska, czy Polska Online.

W Grupie Allegro Krzysztof Dąbrowski postawił na trzy filary: zmianie sposobu, w jaki powstają serwisy (zwinność, agile, SCRUM), zmianie architektury, w której ramach powstaje (serwisowość), oraz zmianie zestawu umiejętności indywidualnych i zespołowych osób współtworzących firmę jako programiści i ludzie „dawniej kojarzeni z IT” (warsztat inżynierski).

Pierwszym etapem było wprowadzenie metodyki SCRUM i udoskonalenie procesów wytwórczych oprogramowania. W połowie 2013 roku rozpoczęła się modernizacja głównej platformy transakcyjnej Allegro, jej całościowa, dogłębna zmiana technologiczna. Równolegle formuje się model IT, zwłaszcza profil zespołu i jego członków. To niekiedy umyka obserwatorom, ale Allegro jest jednym z największych software houses w Polsce. Dziś nasze IT zatrudnia 850 osób, z czego gros stanowią programiści. Mamy wielkie plany, do nich potrzebujemy nowych pracowników, nowej krwi. Zmiana organizacyjna, koncepcyjna wiąże się także z tym, abyśmy mogli lepiej, efektywniej wykorzystywać ich informatyczne talenty i umiejętności, zapewniając także rozwój oraz ambitne, największe cele„– mówił Krzysztof Dąbrowski w wywiadzie dla CIO.

Krzysztof Dąbrowski o implementacji zwinnego podejścia do prowadzenia projektów (agile) w Grupie Allegro.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »