Zmiany kadrowe

Krzysztof Wykręt zbuduje obszar IT CUW w ramach VINCI Construction w Polsce

Krzysztof Wykręt objął stanowisko dyrektora IT w nowo powstałej spółce VINCI Construction Usługi Wsparcia, która świadczyć będzie kompleksowe i eksperckie usługi dla marek Warbud oraz Eurovia w ramach holdingu VINCI Construction Polska.

Krzysztof Wykręt zbuduje obszar IT CUW w ramach VINCI Construction w Polsce

Holding jest częścią światowego lidera budownictwa i usług powiązanych – Grupy VINCI, której działalność koncentruje się na projektowaniu, finansowaniu, budowie oraz utrzymaniu infrastruktury oraz obiektów. Grupa za pośrednictwem ponad 3000 spółek, obecna jest w 120 krajach świata, zaś jej przychody za 2023 r. wyniosły 68,8 mld EUR.

Zadaniem Krzysztofa jest stworzenie sprawnej organizacji IT, obsługującej wszystkie spółki w ramach holdingu w Polsce. Obejmuje to m.in.:

  • stworzenie koncepcji i organizacja obszaru IT pod względem architektury, kompetencji i zespołu,
  • konsolidację i standaryzację rozwiązań IT,
  • wprowadzenie silnego komponentu chmurowego – w wymiarze architektonicznym i kompetencyjnym.

W toku ponad 20-letniej kariery top menedżera IT z powodzeniem przeprowadził m.in. transformacje chmurowe w Hochtief i Gulermak. Znakiem rozpoznawczym K. Wykreta są transformacje chmurowe organizacji IT i firm.  W swoim podejściu (opisywał je na łamach ITwiz: Chmurowa transformacja kompetencji | ITwiz) łączy zmiany organizacyjne, kompetencyjne ze zmianą technologiczną, co nadaje transformacjom trwały charakter. W 2016 r. zdobył tytuł Diament CIO “Promotor chmurowej organizacji” w konkursie CIO ROKU. Zasiada w Radzie Programowej CXO HUB.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *