Branża ITRynek

Lenovo będzie rozwijać usługi IT

Koncern kupił udziały w dwóch spółkach zależnych hongkońskiej firmy telekomunikacyjnej PCCW. Docelowo, inwestycja ta ma pozwolić na zdywersyfikowanie oferty i wzmocnienie portfolio oferowanych przez Lenovo usług IT.

Lenovo będzie rozwijać usługi IT
Źródło: Lenovo

Przedstawiciele chińskiego producenta komputerów osobistych zakładają, że poprawa sytuacji po kryzysie związanym z pandemią COVID-19 oraz bardziej powszechny hybrydowy model pracy będą napędzać popyt na usługi IT. W związku z tym firma Lenovo podejmuje działania, które długoterminowo mają na celu rozszerzenie oferty właśnie w tym obszarze.

Władze koncernu Lenovo poinformowały niedawno o zamiarze zakupu 80% udziałów w spółce Digital Era Enterprises oraz 20% udziałów w PCCW Network Services, spółce holdingowej jednostki, która dostarcza rozwiązania technologiczne podmiotom rządowym w Hongkongu. „Transakcja umożliwia firmie rozszerzenie możliwości w zakresie usług IT, a także pozwala na pozyskanie nowych klientów i partnerów” – czytamy w oświadczeniu przedstawicieli Lenovo. Wartość transakcji przekracza 600 mln USD.

Warto dodać, że w zeszłym miesiącu przedstawiciele Lenovo poinformowali o nadzwyczaj dobrych wynikach finansowych za miniony rok obrachunkowy. Zakończony z końcem marca rok finansowy koncern Lenovo zamknął 18-procentowym wzrostem przychodów. Obroty firmy sięgnęły 71,6 mld USD. Jednocześnie, przychody działu Infrastructure Solutions Group (ISG) wzrosły o 13% do 7,1 mld USD, zaś nowo utworzonego działu Solutions and Services Group (SSG) o 30% do 5,4 mld USD. Przedstawiciele koncernu uważają, że działalność w obszarze rozwiązań oraz usług IT jest kluczem do zapewnienia firmie trwałego wzrostu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *