Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek

Lenovo uruchamia centrum innowacji w obszarze cyberbezpieczeństwa

Ośrodek Lenovo Cybersecurity Innovation Center ma koncentrować się na projektach rozwojowych m.in. w zakresie wdrażania koncepcji zero-trust oraz innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa w warstwie sprzętowej. Centrum będzie też pełnić rolę ośrodka rozwijającego rozwiązania bezpieczeństwa nowej generacji. Nowy ośrodek powstał we współpracy z Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem izrealskiego Uniwersytetu Ben-Guriona.

Lenovo uruchamia centrum innowacji w obszarze cyberbezpieczeństwa
Źródło: Lenovo

Nowy ośrodek ma realizować m.in. projekty badawczo-rozwojowe dotyczące architektury zero-trust na poziomie sprzętu, a także rozwiązań bezpieczeństwa obejmujących warstwy poniżej systemu operacyjnego. Lenovo Cybersecurity Innovation Center będzie też pełnić rolę laboratorium atestacyjne dla klientów firmy Lenovo. Z oficjalnych informacji wynika, że rozwijane w Lenovo Cybersecurity Innovation Center rozwiązania bezpieczeństwa docelowo zostaną włączone do oferty rozwiązań Lenovo, w tym platformy ThinkShield, a także sprzętu, oprogramowania i usług.

Wedle zapowiedzi w nowym ośrodku będą pracowali zarówno eksperci firmy Lenovo, jak i pracownicy Uniwersytetu Ben-Guriona. Co ciekawe, nowe centrum kompetencyjne Lenovo powstało w miejscowości Be’er Sheva, która jest siedzibą ośrodków badawczo-rozwojowych w zakresie cyberbezpieczeństwa dla kilku globalnych firm technologicznych.

“Otwarcie nowego centrum innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa z Uniwersytetem Ben-Guriona daje nam dostęp do globalnego centrum innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa, dostęp naszych klientów do wiodących na świecie ekspertów i pomoże nam stworzyć jeszcze mocniejsze produkty w całym naszym portfolio” – mówi Nima Nadav Baiati, dyrektor zarządzający działu Commercial Cybersecurity Solutions w firmie Lenovo. Według niego, obszar cyberbezpieczeństwa jest obecnie jednym z najważniejszych priorytetów menedżerów decydujących o projektach IT w firmach na całym świecie. Uruchomienie Lenovo Cybersecurity Innovation Center stanowić ma więc odpowiedź na potrzeby rynkowe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *